Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – ΠΑΟΚ Κοίλων 2-1 | φωτο - βίντεο

Νίκη με ανατροπή για την Αναγέννηση
 Την νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε η ομάδα της Αναγέννησης Πτολεμαΐδας στον εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο την ομάδα του Π.Α.Ο Κ Κοίλων με 2-1.
Σε ένα παιχνίδι που έγινε κάτω από δυνατό αέρα η ομάδα της Αναγέννησης κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς παίζοντας καλό ποδόσφαιρο.

Από την άλλη η ομάδα των Κοίλων φάνηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο που σημείωσε  και το γκολ ενώ στο δεύτερο η απόδοση της έπεσε με αποτέλεσμα να ανέβει η Αναγέννηση να σημειώσει τα 2 γκολ και να δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες. Οι ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι.

Φάσεις και γκολ:
Πρώτη καλή φάση για τον ΠΑΟΚ  στο 13' σε σουτ του Αθανασιάδη πέρασε άουτ.
Ένα λεπτό αργότερα δοκάρι για τα Κοίλα με τον Αθανασιάδη.
26' Σουτ του Μούκα της Αναγέννησης απέκρουσε με δεύτερη προσπάθεια  ο τερματοφύλακας.
29' Χλιαρό σουτ του Σουρβίνου  μετά από πάσα  του Μούκα της Αναγέννησης απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
Στο 31' τα Κοίλα ανοίγουν το σκορ  το 0-1 σε σουτ από κοντά του Αθανασιάδη  μετά από πάσα του Αλμασίδη.
33' Απευθείας φάουλ Δαλκερανίδη Αναγέννησης  απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
43'. Σουτ του Βλαδίκα Αναγέννησης  από κοντά άουτ.
Ένα λεπτό αργότερα σουτ του Άγγελου Κοίλων απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
4' μετά την έναρξη  του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 49'  έχουμε το γκολ για την Αναγέννηση σε σουτ του Δαλκερανίδη που έκανε το 1-1.
52' Σουτ του Δαλκερανίδη Ανάγεννησης λίγο άουτ.
57'. Σουτ του Μπίκου της Αναγέννησης από πλάγια λίγο άουτ.
59' Η Αναγέννηση έχει δοκάρι σε κεφαλιά του Σουρβίνου  μετά από σέντρα του Μπίκου.
70' Σουτ του Σουρβίνου Αναγέννησης λίγο άουτ.
72' Εχουμε   την Αναγέννηση να κάνει το 2-1 όταν στο πρώτο σουτ που κάνει ο Μπίκος απεκρούει ο τερματοφύλακας, η μπάλα παει πλάγια εκεί ήταν ο Σουρβίνος που βγάζει την σέντρα , όπου με ωραίο πλάγιο σουτ του Δαλκερανίδηγινεται   το 2-1.
77' Ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης κάνει λάθος μέσα στην περιοχή εκεί τσιμπάει την μπάλα ο Αθανασιάδης , που από κοντά δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί το λάθος με τον Κεχαγιά να μαζεύει την μπάλα.
86' Σουτ του Βλαδίκα Ε λίγο άουτ.

Διαιτητής : Ζούγρας
Επόπτες: Μπαλιάκας - Γάτσου.

Συνθέσεις:

Αναγέννηση Πτολεμαίδας: Κεχαγιάς, Κωστάκογλου, Κουτσομήτρος( 78' λ.τρ Κωνσταντινίδης), Μπίκος, Αδαμίδης(58' Τσεμπερλίδης), Μούκας, Νταλάκας, Βλαδίκας Θ, Βλαδίκας Ε, Δαλκερανίδης, Σουρβίνος.

ΠΑΟ Κοίλων: Νατσιόπουλος, Τσουκνίδας ( 84' Κυβρακίδης), Αλμασίδης,. Μυλωνάς , Κόνι, Αγγέλου(75' Τσιάκος), Καλιακούδας,  Παπαδόπουλος, Γιαμουρίδης(68' Ευρενιάδης), Καστάμης( 87' Αντάμης), Αθανασιάδης.