Κυριακή, 22 Απριλίου 2018

ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα - αποτελέσματα



Α’ κατηγορία
Άλλαξε κάτοικο η κορυφή!
Μεγάλο διπλό της Σιάτιστας μέσα στα Κοίλα που εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Κοζάνης μέσα στο Βατερό και πέρασε μόνη πρώτη!
Έκλεισε στόματα το Βατερό


Εμφατικό και παλικαρίσιο διπλό του Μακεδονικού Κοζάνης με ανατροπή!
Τρίποντο της ΑΕΚ επί του Βελβεντού που καίγεται
Μοιρασιά στη Γαλατινή
Νίκη ανάσα της Αιανής  
Νίκησε και ελπίζει ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας

27η αγωνιστική
Α.Ε. Κοζάνης – Α.Σ. Βελβεντό  3-0
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Μακεδονικός Κοζάνης  1-4
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Ακρίτες Κοζάνης  3-0
Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Τιτάν Σερβίων  1-1
Εθνικός Βατερού – Φ.Σ. Κοζάνη  3-1
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας  0-2
Δόξα Λευκόβρυσης – Αλιάκμων Αιανής  0-7
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας   0-3α.α.

Βαθμολογία
Μακεδονικός Σιάτιστας
71
Φ.Σ. Κοζάνη
69
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής
56
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου
50
Μακεδονικός Κοζάνης
48
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης
37
Τιτάν Σερβίων
37
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
36
Α.Μ.Σ. Γαλατινή
36
Α.Ε. Κοζάνης
35
Εθνικός Βατερού
33
Αλιάκμων Αιανής
31
Α.Σ. Βελβεντό
29
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας
29
Ακρίτες Κοζάνης
18
Δόξα Λευκόβρυσης
4

Επόμενη αγωνιστική  - 28η
Α.Μ.Σ. Γαλατινή  – Εθνικός Βατερού
Φ.Σ. Κοζάνη – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Τιτάν Σερβίων    Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής
Ακρίτες Κοζάνης – Α.Ε. Κοζάνης
Μακεδονικός Κοζάνης – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 
Α.Σ. Βελβεντό  – Δόξα Λευκόβρυσης
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης
Αλιάκμων Αιανής – Μακεδονικός Σιάτιστας 

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Ξεκαθάρισε η κορυφή Κένταυρος Πρωτοχωρίου και ΑΟ Κρόκου στην Α’ κατηγορία
Το ενδιαφέρον στην ουρά!

24η   Αγωνιστική
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  5-2
Α.Ε. Κρανιδίων –Αναγέννηση Λιβαδερού  1-0
Πρόοδος Μεταξά – Αίας Μικροβάλτου 3-2
Απόλλων Αυλών –Ερμής Πλατανορέμματος  4-2
Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Ο. Κρόκου 1-2
Έλατος Ελάτης – Α.Σ. Καρυδίτσας  1-0
Ρεπό: Α.Ε. Άνω Κώμης

 Βαθμολογία
Κένταυρος Πρωτοχωρίου
57
Α.Ο. Κρόκου
50
Α.Ε. Άνω Κώμης
37
Έλατος Ελάτης
37
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
33
Ερμής Πλατανορέμματος
31
Αναγέννηση Λιβαδερού
30
Πρόοδος Μεταξά
28
Α.Ε. Κρανιδίων
27
Α.Σ. Καρυδίτσας
19
Απόλλων Αυλών
18
Αίας Μικροβάλτου
15
Α.Ε. Καισαρειάς
14

* Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Αίας Μικροβάλτου και  Α.Ε. Καισαρειάς.   

Επόμενη Αγωνιστική – 25η  
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  - Αναγέννηση Λιβαδερού
Αίας Μικροβάλτου  - Α.Ε. Κρανιδίων
Ερμής Πλατανορέμματος  - Α.Ε. Άνω Κώμης
Α.Ο. Κρόκου  - Πρόοδος Μεταξά
Έλατος Ελάτης  - Απόλλων Αυλών
Α.Σ. Καρυδίτσας  - Α.Ε. Καισαρειάς
Ρεπό: Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Νίκη ανόδου στην Α’ κατηγορία πέτυχε ο Ατρόμητος
Παράπονα των Κομνηνών για τη διαιτησία
Τρεις  μνηστήρες για την δεύτερη θέση Κομνηνά, Καλαμιά, Ασβεστόπετρα παλεύουν για το εισιτήριο της ανόδου
Σημαντική νίκη πέτυχαν τα Πετρανά

 24η   Αγωνιστική
 Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  - Δαναοί Κοζάνης  1-1
Κοζάνη 2004 - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς  1-6
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  - Πρόοδος Κομνηνών  2-0
Βέρμιο Καρυοχωρίου  - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  3-4
Κεραυνός Πετρανών  - Δόξα Βερμίου Πύργων 2-1
Ερμής Ασβεστόπετρας  - Δόξα Μικροκάστρου 1-0
Ρεπό: Α.Ε. Περδίκκα    

Βαθμολογία
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
51
Πρόοδος Κομνηνών
46
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς
44
Ερμής Ασβεστόπετρας
44
Α.Ε. Περδίκκα
37
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης
34
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
34
Δόξα Βερμίου Πύργων
31
Βέρμιο Καρυοχωρίου
30
Δαναοί Κοζάνης
25
Κεραυνός Πετρανών
16
Δόξα Μικροκάστρου
15
Κοζάνη 2004
1

Επόμενη Αγωνιστική – 25η  
Δαναοί Κοζάνης  - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς
Πρόοδος Κομνηνών  - Κοζάνη 2004
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  - Α.Ε. Περδίκκα
Δόξα Βερμίου Πύργων  - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Ερμής Ασβεστόπετρας  - Βέρμιο Καρυοχωρίου
Δόξα Μικροκάστρου  - Κεραυνός Πετρανών
Ρεπό: Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  


Γ’ κατηγορία

Έπεσε η αυλαία στην Γ’ κατηγορία
Πολύμυλος, Κλείτος, Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας πήραν το εισιτήριο για την Β’ κατηγορία

18η αγωνιστική 
ΦΣ Εορδαϊκός   - Ηρακλής Δρεπάνου  4-0
Εθνικός Πτολεμαΐδας  - Αναγέννηση Εράτυρας   2-2
Δάφνη Πολυμύλου  - Δράσις Τσοτυλίου  2-0
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου  - Αστραπή Κλείτου  2-4
Αναγέννηση Αργίλου  - Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  0-3 α.α.

Βαθμολογία
Δάφνη Πολυμύλου
39
Αστραπή Κλείτου
33
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας
31
ΦΣ Εορδαϊκός 
31
Δράσις Τσοτυλίου 
27
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου
25
Ηρακλής Δρεπάνου
23
Αναγέννηση Εράτυρας
15
Εθνικός Πτολεμαΐδας
14
Αναγέννηση Αργίλου
3





Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Παρακαλούμε αποφύγετε ύβρεις και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς, ειδικά σε προσωπικό επίπεδο. Σχόλια υβριστικά και άσχετα με το δημοσιευμένο θέμα θα διαγράφονται.