Χάντμπολ: Πλησίασαν πολύ σε μια σπουδαία νίκη τα κορίτσια του Εθνικού .... αλλά .... | φωτο

Πλησίασαν πολύ οι κορασίδες του Εθνικού, να καταφέρουν μια σπουδαία νίκη επί της οικοδέσποινας Προσοτσάνης, αλλά...

Μόλις τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο 26-26, κι ενώ σε μεγάλα διαστήματα, κυρίως στο 1ο ημίχρονο, τα κορίτσια μας προηγούνταν με δύο τέρματα, λίγα απανωτά λάθη, δύο ανύπαρκτα δίλεπτα, ένα δίλεπτο σε λάθος παίκτρια, ήταν αρκετά για να γυρίσουν το ματς και να δώσουν τη νίκη στην Προσοτσάνη, με το τελικό 27-31.

Το βέβαιο είναι ότι τα κορίτσια μας πάλεψαν, αγωνίστηκαν με πάθος και αντίκρισαν κατάματα την Προσοτσάνη που παίζει στο "σπίτι" της, ξεκούραστη, χορτάτη και καθαρή.

Συγχαρητήρια στα κορίτσια του Εθνικού, που ελπίζουμε να τα δώσουν όλα στο αυριανό ματς κόντρα στη Νέα Ιωνία για μια θέση στην τετράδα.