Α' ΕΚΑΣΔΥΜ - 4η αγωνιστική: Α.Ε. Διόσκουροι Κοζάνης - Λασσάνης Κοζάνης 61-66 (ημ. 26-35) | φωτο - βίντεο

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ΑΕ Διόσκουροι Κοζάνης όπου για μια ακόμη φορά εμφανίστηκε άστοχη σε τρίποντα και βολές.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ άσχημα στην άμυνα για τους γηπεδούχους όπου δέχτηκαν 23 πόντους σε ένα δεκάλεπτο με τον Λασσάνη να σκοράρει κατά βούληση από την περιφέρεια.

Κάπου εκεί ισορρόπησε το παιχνίδι με το ημίχρονο να κλείνει στο 26-35. Το 3ο δεκάλεπτο ήταν αποκλειστικά για επιθετικούς παίκτες καθώς άμυνες δεν υπήρχαν και το σκορ απογειώθηκε στο 42-56.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ΑΕ Διόσκουροι Κοζάνης έκανε την αντεπίθεση αλλά τα πολλά φάουλ και η ευστοχία των αντιπάλων από τις βολές και το τρίποντο δεν άφησε περιθώρια για κάτι καλύτερο από το 61-66 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Η εμφάνιση της ομάδας μας ήταν πολύ κακή σε άμυνα καθώς δεχτήκαμε 66 πόντους και σε επίθεση με 22 χαμένες βολές και 10% στα τρίποντα αλλά και 16 λάθη.

Πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας και να αλλάξουμε μερικά πράγματα καθώς αυτή η ομάδα έχει δυνατότητες. Φυσικά δεν πτοούμαστε από μερικά άσχημα αποτελέσματα στην κανονική περίοδο.