Γ’ Εθνική: Ασταμάτητος ο Φούφας … ανοίγει τη διαφορά από τους διώκτες του Πήρε το δυτικομακεδονικό ντέρμπι με το Μακεδονικός Σιάτιστας η Καλλιθέα και επανήρθε μόνη στη δεύτερη θέση Νέα ήττα για τα Αεράτα Σημαντικό βαθμό τσίμπησε ο Μελιτέας μέσα στη δυνατή Αγαθιά Βαριά εντός έδρας ήττα για το Αμύνταιο από την Βέροια

Ασταμάτητος ο Φούφας … ανοίγει τη διαφορά από τους διώκτες του  Πήρε το δυτικομακεδονικό ντέρμπι με το Μακεδονικός Σιάτιστας η Καλλιθέα και επανήρθε μόνη στη δεύτερη θέση  Νέα ήττα για τα Αεράτα
Σημαντικό βαθμό τσίμπησε ο Μελιτέας μέσα στη δυνατή Αγαθιά
Βαριά εντός έδρας ήττα για το Αμύνταιο από την Βέροια

Στον 2ο όμιλο το «αγκάθι» το είχε ο Μελιτέας Μελίτης και τσίμπησε την Νίκη Αγκαθιάς παίρνοντας σημαντικό βαθμό εκτός έδρας.
Η Αγκαθιά προηγήθηκε, 1-0  με τον Σούκια για να ισοφαρίσει η Μελίτη σε 1-1, με τον  Μπατμά.
Προσπαθεί αλλά δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι ο Ερμής, που γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα από τη Βέροια με σκορ 0-4.
Τα γκολ πέτυχαν  στο 8’ και 16’ Κανούλας, στο 45’  Μπλέτσας και στο 48’ ο Μυλωνάς.

Στον 3ο όμιλο ασταμάτητος μοιάζει να είναι ο Μακεδονικός Φούφα που ξεπέρασε με επιτυχία και το εμπόδιο της Παραμυθιάς με σκορ 3-1 κι άνοιξε τη διαφορά από την έκπληξη του 3ου ομίλου Μέγα Αλέξανδρου Καλλιθέας.
Οι πτολεμαϊδιώτες ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και προηγήθηκαν  3-0 με γκολ του  Τακίδη και δύο του Καλογιαννίδη. Το γκολ της τιμής για το Σούλι σημείωσε στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Νούγιας.
Με ένα γκολ από τα αποδυτήρια κι ένα στα χασομέρια του παιχνιδιού ο Μέγας Αλέξανδρος λύγισε την αντίσταση του Μακεδονικού Σιάτιστας και βρέθηκε μόνος στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του 3ου ομίλου.
Η Σιάτιστα πάλεψε το παιχνίδι, ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 αλλά για άλλη μια φορά γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες. Η Καλλιθέα προηγήθηκε 1-0 στο 1ο λεπτό με τον Παπαδόπουλο για να ισοφαρίσει στο 79’ με το Μούστα. Το γκολ της νίκης για τους γηπεδούχους ήρθε στο 90’ με το Νικολόπουλο.
Άλλη μια ήττα για τα νεανικά Γρεβενά Αεράτα μέσα στον Κρόνο Αργυράδων. Τα γκολ πέτυχαν 27' Βλάσσης, 51'-69' Μουζακίτης πεν, 66' Χάρτσιας / 88' Κουκουτάρας