Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα - Καλπάζει ο Φούφας - Πήρε το ντέρμπι των Μακεδονικών Ισόπαλη η Καλλιθέα με δυο γκολ δικά της Βαριές ήττες για Αεράτα και Μελιτέα Νέα απώλεια για Ερμή - Εντός έδρας ήττα

Καλπάζει ο Φούφας - Πήρε το ντέρμπι των Μακεδονικών
Ισόπαλη η Καλλιθέα με δυο γκολ δικά της
Βαριές ήττες για Αεράτα και Μελιτέα
Νέα απώλεια για Ερμή - Εντός έδρας ήττα

Καλπάζει ο Μακεδονικός Φούφα, που πέτυχε νέα νίκη αυτή τη φορά κόντρα στο συνονόματό    του Μακεδονικό Σιάτιστας, με σκορ 1-0.
Οι πτολεμαΐδιώτες με αυτή τη νίκη  διατηρήθηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς.
Το γκολ που έκρινε τον αγώνα το πέτυχε με εύστοχο πέναλτι ο Σαράντης Τοπάλης  στο 15ο λεπτό. Το πέναλτι κέρδισε ο Νίκος Ματούλας.
Οι γηπεδούχοι, έχασαν ευκαιρίες με Ματούλα, Χάιτα, Καλογιαννίδη, Τοπάλη και Μαυροματίδη. Επίσης ο Φούφας είχε  δύο δοκάρια με Τζουβάρα  στο α’ ημίχρονο και Μαυροματίδη  στο β’ ημίχρονο. Ήταν ανώτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και δεν απειλήθηκε  σοβαρά από την Σιάτιστα.

Ισόπαλος εντός έδρας με σκορ 1-1, με  το δυνατό Θεσπρωτό ήρθε ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας.  Οι καστοριανοί βρέθηκαν πίσω στο σκορ με αυτογκόλ του Μήνου στο 19’ αλλά απάντησαν γρήγορα και ισοφάρισαν στο 23’ με τον Αποστολίδη
Στο 13′ η Καλλιθέα πέτυχε γκολ με τον Αποστολίδη, αλλά ακυρώθηκε από τον επόπτη ως οφσάιντ.
Οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες και θα μπορούσαν εάν ήταν πιο εύστοχοι να είχαν φύγει με τους τρεις βαθμούς
Με αυτή την ισοπαλία η Καλλιθέα υποχώρησε στην  4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς.

Βαριά ήττα  γνώρισαν τα Γρεβενά Αεράτα μέσα στον Ναυπακτιακό με σκορ 4-0 (ημ 3-0) τα γκολ για την Ναύπακτο πέτυχαν οι Σαμπανέι, Λαγός και δύο ο Γραμματικόπουλος.

Δεν τα κατάφεραν οι φλωρινιώτικες ομάδες να πάρουν βαθμό  ή βαθμούς στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής στο 2ο όμιλο.
Το Αμύνταιο γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την Τρίγλια με σκορ 0-2 και βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Τα γκολ για την Τρίγλια πέτυχαν οι Ντούγκα και Πάλλας.

Βαριά ήττα γνώρισε και ο Μελιτέας Μελίτης μέσα στον ΠΑΟ Κουφαλίων με σκορ 5-1.  Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το Χατζή 1-0 στο 2' για να ισοφαρίσει στο 26' ο Κάσα. Στο 38' και στο 52' ο Κωνσταντινίδης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1. Για να 'ρθουν άλλα δύο γκολ από τον Προβατίδη στο 71' και στο 77'.