Γ’ Εθνική: Άλωσε την Λευκάδα ο Μακεδονικός Φούφα – Διπλό με ανατροπή που τον κρατάει στην κορυφή Βαριά ήττα για το Μακεδονικό Σιάτιστας στη Ναύπακτο Νέα ήττα για τα Γρεβενά Αεράτα μέσα στην Παραμυθιά Έπεσε μαχόμενος ο Μελιτέας μέσα στον Αγροτικό Αστέρα - αποτελέσματα

Άλωσε την Λευκάδα ο Μακεδονικός Φούφα – Διπλό με ανατροπή που τον κρατάει στην κορυφή

Βαριά ήττα για το Μακεδονικό Σιάτιστας στη Ναύπακτο
Νέα ήττα για τα Γρεβενά Αεράτα μέσα στην Παραμυθιά
Χωρίς να ιδρώσει το τρίποντο η Καλλιθέα
Έπεσε μαχόμενος ο Μελιτέας μέσα στον Αγροτικό Αστέρα

Στον 3ο όμιλο, άλωσε τη Λευκάδα ο Μακεδονικός Φούφα πετυχαίνοντας μεγάλη νίκη επί του Τηλυκράτη με σκορ 1-2, ξεκινώντας έτσι με το δεξί το 2019. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γεωργούση στο 46’ αλλά οι πτολεμαϊδιώτες δεν το έβαλαν κάτω ισοφάρισαν με τον Μαυροματίδη στο 65’ και πέτυχαν την ολική ανατροπή με γκολ του Χάιτα στο 76’ , 1-2.  Η νίκη αυτή κρατάει τον Μακεδονικό Φούφα στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Βαριά ήττα με σκορ 5-0,  μέσα στη Ναύπακτο γνώρισε ο Μακεδονικός Σιάτιστας από την τοπική ομάδα. Σκορ ημιχρόνου 3-0. Τα γκολ για τον Ναυπακτιακό πέτυχαν οι 22’ Κωστής, 43’ – 45’ Γιαννόπουλος, 54΄Σαμπανέι, 66’ Γραμματικόπουλος.

Νέα ήττα για τα Γρεβενά Αεράτα μέσα στην Παραμυθιά με σκορ 4-0. Τα γκολ πέτυχαν ο Νούγιας στο 6’, ο Ντόκος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 53’ στο 82’ ο Μώκος και στο 90’ ο Λύγκας.

Χωρίς να ιδρώσει πήρε το τρίποντο ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας αφού η Φλωριάδα παραιτήθηκε από το πρωτάθλημα.

Στον 2ο όμιλο έπεσε μαχόμενος ο Μελιτέας Μελίτης κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα με σκορ 2-1. Βάση απόδοσης και εικόνας παιχνιδιού, η Μελίτη δικαιούταν κάτι περισσότερο από την ήττα. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Στεφανίδης για να ισοφαρίσει ο Ρωμαίος σε 1-1 στο 48'. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε πάλι ο  Στεφανίδης στο 71'

Το παιχνίδι του Ερμή Αμυνταίου με τον Λαγκαδά μετατέθηκε για την Τετάρτη 16/1.

Αγροτικός Αστέρας  - Εδεσσαϊκός

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Ερμής Αμυνταίου, ΑΠΕ Λαγκαδά , ΑΣ Γιαννιτσά, Βέροια , Εδεσσαϊκός και Ολυμπιακός Κυμίνων