Γ’ Εθνική: Νικητής στο τοπικό ντέρμπι των Μακεδονικών ο Φούφας Η κατάρα των καθυστερήσεων ξανά χτύπησε την Καλλιθέα Βαριά εντός έδρας ήττα για τα Γρεβενά Αεράτα.Τρίτη νίκη για το Μελιτέα στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής Λύγισε στην Τρίγλια το Αμύνταιο

Νικητής στο τοπικό ντέρμπι των Μακεδονικών ο Φούφας

Η κατάρα των καθυστερήσεων ξανά χτύπησε την Καλλιθέα

Βαριά εντός έδρας ήττα για τα Γρεβενά Αεράτα
Τρίτη  νίκη για το Μελιτέα στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής
Λύγισε στην Τρίγλια το Αμύνταιο

Στον 3ο όμιλο νικητής στο τοπικό ντέρμπι των Μακεδονικών αναδείχθηκε ο Φούφας, επικρατώντας της Σιάτιστας εκτός έδρας με σκορ 3-0.
με τη νίκη τους αυτή οι πτολεμαϊδιώτες αύξησαν την διαφορά στους 5 βαθμούς από τον δεύτερο της βαθμολογίας Ναυπακτικό.
Καλύτερος ο Μακεδονικός Φούφα στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, προηγήθηκε στο 12’ με τον Μαυροματίδη κι έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος 0-2 με γκολ του Χάιτα στο 26’.
Στο δεύτερο ημίχρονο εκμεταλλεύτηκε και την  αριθμητική του υπεροχή αφού στο 40’ αποβλήθηκε ο Μπαλτσής της Σιάτιστας και με ένα γκολ του Μπίντση στο 74’ έκλεισε το σκορ στο 0-3.
Όλα τα λεφτά για το Μακεδονικό Φούφα το επόμενο παιχνίδι μέσα στην έδρα του με το Ναυπακτιακό.
Σε περίπτωση νίκης θα κάνει ένα πολύ μεγάλο βήμα για το όνειρο της ανόδου στην football League.

Η «κατάρα» των καθυστερήσεων ξανά χτύπησε τον Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας αυτή τη φορά μέσα στο Θεσπρωτό.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 39’ με πέναλτι του Πόζογλου, για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Σαλβαρίνας στο 84’.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα ήρθε το γκολ της νίκης  για το Θεσπρωτό με τον Γώγο, στερώντας την Καλλιθέα από ένα θετικό αποτέλεσμα.
Αξίζει να σημειωθεί πως ο Θεσπρωτός τελείωσε το παιχνίδι με 8 παίκτες συγκεκριμένα Στο 65' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο σκόρερ Πόζογλου  και στο 93' αποβλήθηκαν  για καθυστερήσεις… Πανταζής και Κασαράτε

Αν τα παιχνίδια έληγαν ακριβώς στο 90ο λεπτό …. σίγουρα οι καστοριανοί θα ήταν πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού!
Βαριά εντός έδρας ήττα με σκορ 0-6,  για τα  Γρεβενά Αεράτα  από τον  δυνατό και δεύτερο στη βαθμολογία πλέον, Ναυπακτιακό Αστέρα.
Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Σαμπανέι στο 2’στο  4’,  11’ και 72’ Πήλιος,  στο 42’ Γραμματικόπουλος και στο 74’ Γιαννακόπουλος.

Στο 2ο όμιλο τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής για την αξιόμαχη ομάδα  του Μελιτέα Μελίτης. Οι φλωρινιώτες επιβλήθηκαν τον ΠΑΟ Κουφαλίων με σκορ 3-1. Στο 4’ ο Λεζάκης άνοιξε το σκορ για το Μελιτέα για να ισοφαρίσει στο 9’ για τον ΠΑΟΚ ο Κωνσταντινίδης. Το 2-1 έγραψε ο Ρωμαίος στο 71’ για να κλείσει το σκορ στο 3-1 ο Μπατμάς στο 85’.
Λύγισε μέσα στην δυνατή Τρίγλια ο Ερμής Αμυνταίου. Τα γκολ που έκριναν το παιχνίδι πέτυχαν στο 12’ ο Μενιγκάλι, στο 42’ ο Κεχαγιάς και στο 81’ ο Ανδρεάκος.