Γ’ Εθνική: Εξάσφαιρος ο Φούφας - Εντός έδρας ήττες για Σιάτιστα, Καλλιθέα και Μελίτη - Ισόπαλος εκτός έδρας ο Ερμής - Τα αποτελέσματα

Στον 3ο όμιλο έβγαλε εξάσφαιρο ο Μακεδονικός Φούφα και πέρασε Αεράτα το εμπόδιο της νεανικής ομάδας των Γρεβενών με το ευρύ 6-0. Με τη νίκη τους αυτή οι Πτολεμαϊδιώτες πήραν διάφορα ασφαλείας 4 βαθμών από τον δεύτερο Κρόνο Αργυράδων.

Τα γκολ πέτυχαν Τοπάλης στο 10' με πέναλτι, Καλογιαννίδης στο 32' , δύο γκολ ο Μαυροματίδης στο 64' και στο 87' ο Ρουγκάτσος στο 75' και ο Τουλουμενίδης στο 92'.

Τζάμπα ήττα για τον Μακεδονικό Σιάτιστας κόντρα στο Καναλάκι εντός έδρας με σκορ 1-2. Οι Σιατιστινοί για ένα ακόμα παιχνίδι ήταν άτυχοι και θα μπορούσαν να είχαν φύγει από την αναμέτρηση με τους τρεις βαθμούς.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν  1-0 στο 70' με τον Τσακνάκη  για να ισοφαρίσει  το Καναλάκι  1-1 στο 85' με απευθείας κόρνερ του Βασιλειάδη. Το γκολ της νίκης για του φιλοξενούμενους 1-2  ήρθε στα χασομέρια του παιχνιδιού με τον Μήλιο.

Ίδιο έργο με το παιχνίδι του Μακεδονικού παίχτηκε και στον αγώνα της Καλλιθέας   με αντίπαλο τον Τηλυκράτη. Οι Καστοριανοί  προηγήθηκαν στο 52' με τον Νικολόπουλο αλλά στο 86' ισοφαρίστηκαν σε 1-1 με γκολ του  Κολοβού. Στις καθυστερήσεις η τύχη γύρισε ολοκληρωτικά την πλάτη της στην Καλλιθέα αφού ο Τηλυκράτης με δεύτερο γκολ του Κολοβού  απέδρασε με το διπλό με σκορ 1-2.

Στον δεύτερο όμιλο ένας Ερμής από ατσάλι ήρθε ισόπαλος 1-1 αν και δικαιούνταν ακόμα και τη νίκη κόντρα στον Μακεδονικό εκτός έδρας. Οι Φλωρινιώτες προηγήθηκαν 0-1  στις καθυστερήσεις του Α' ημιχρόνου με τον Τσολάκη για να δεχθούν την ισοφάριση 1-1  στο 53' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καρλόπουλου.

Δεν άντεξε κόντρα στη Βασίλισσα του Βορρά η Μελίτη και γνώρισε εντός έδρας ήττα με σκορ 0-4 Τα γκολ για τη Βέροια πέτυχαν ο Τσικόπουλος στο 13'  ο Μουρατίδης στο 22', ο Κανούλας στο 83' με πέναλτι και το σκορ έκλεισε ο Σκαθαρούδης στο 90'.