Γ’ Εθνική: Τζάμπα ήττα για Φούφα μέσα στο Σούλι Μελίτη από ατσάλι! Ισόπαλη με την Αγκαθιά Ήττες για Αμύνταιο και Αεράτα πήρε το Δυτικομακεδονικό ντέρμπι η Καλλιθέα - αποτελέσματα

Τζάμπα ήττα για Φούφα μέσα στο Σούλι ... χαμός στην κορυφή
Μελίτη από ατσάλι! Ισόπαλη με την Αγκαθιά
Ήττες για Αμύνταιο και Αεράτα πήρε το Δυτικομακεδονικό ντέρμπι η Καλλιθέα.
Στον 3ο  όμιλο  τζάμπα ήττα για τον Μακεδονικό Φούφα μέσα στο δυνατό Σούλι με σκορ 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με τον Γκόγκο αλλά λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο ο Μακεδονικός ισοφάρισε  1-1 με κεφαλιά του Τζουβάρα. Σε  αυτή τη φάση αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας της Παραμυθιάς με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αν και έπαιζαν με παίκτη λιγότερο κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 2-1 με γκολ που πέτυχε ο Κύργιος.

Πήρε το Δυτικό μακεδονικό ντέρμπι  η Καλλιθέα μέσα στη Σιάτιστα με 0-2 και διατήρησε τις ελπίδες παραμονής στην κατηγορία .Τα γκολ πέτυχαν στο 49' ο  Αντωνιάδης και στο  65' ο Χασάι.

Εντός έδρας ήττα των Γρεβενών Αεράτων με 0-3  από τον δεύτερο στη βαθμολογία  Κρόνο  Αργυράδων.  Τα γκολ για τους νικητές που εντυπωσιάζουν  πέτυχαν οι Κάνεφ στο  14', Μουζακίτης  στο 38' και Αποστολίδης στο 76'.

Στον 2ο  όμιλο ισοπαλία με 1-1  έληξε το παιχνίδι της Μελίτης με την πολύ δυνατή ομάδα της Αγκαθιάς.  Για άλλο ένα παιχνίδι ο Μελιτέας έδειξε πόσο σκληρό καρύδι είναι !
Δεν άντεξε ο Ερμής Αμυνταίου μέσα στην πρωτοπόρο ομάδα  του 2ου  ομίλου.
Ο Ερμής γνώρισε την ήττα από την Βασίλισσα του Βορρά με σκορ 3-.  Τα γκολ πέτυχαν 27'-32 πεν ο Κανούλας και στο  55' ο Βεργώνης.