Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΕ Κοζάνης – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-1 | φωτο - βίντεο

Μόλις στο 2' λεπτό άψογη εκτέλεση φάουλ από τον Τσακνάκη και 0-1 για τον Μακεδονικό.
Παρά την υπερπροσπάθεια του Χλιαρά να αποκρούσει η μπάλα πήγε στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του.
στιγμιότυπα του αγώνα

Άμεση ήταν η απάντηση των γηπεδούχων, όταν σε κόρνερ του Αποστολίδη από αριστερά μέσα στην μεγάλη περιοχή της Σιάτιστας οι αμυντικοί της ολιγωρούν  με αποτέλεσμα ο Γιάννης Ευθυμιάδης να πιάσει δυνατό σουτ και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Τσιούκρα  και να ισοφαρίσει σε 1-1.
Στο 13' σουτ πλασέ του Σαλονικίδη  για τους γηπεδούχους αποκρούει ο Τσιούκρας.
Στο 27' καλοχτυπημένο φάουλ του Τσιούκρα Γιάννη κεφαλιά του Μπούρτζου η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
Στο 40' χτύπημα φάουλ του Αποστολίδη για τους γηπεδούχους θα αποκρούσει σχετικά εύκολα ο Τσιούκρας.
Στο 42' πολύ δυνατό σουτ του Μπούρτζου η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Χλιαρά, και φεύγει άουτ.

Β Ημίχρονο
Στο 62' δυνατό σουτ του Τσιούκρα έξω από την περιοχή αποκρούει σταθερά ο Χλιαρας.
Στο 64' δυνατό σουτ του Σαλονικιδη μπλοκάρει ο Τσιουκρας.
Στο 66' σουτ του Τσιουκρα η μπάλα φεύγει λίγο άουτ από την εστία του  Χλιαρά.
Στο 78' λεπτό του παιχνιδιού έχουμε τον σοβαρό τραυματισμό του Γιάννη Ευθυμιάδη, που μεταφέρθηκε άμεσα στο νοσοκομείο προληπτικά. Η πρώτη διάγνωση φέρεται να φέρει βαρύ διάστρεμμα.
Στο 91' κόρνερ του Παπαδόπουλου για τους γηπεδούχους, ωραία γυριστή κεφαλιά του Σαλονικιδη η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Τσιούκρα.
Στο 92' νέος σοβαρός τραυματισμός του Μπζιώτη  για τους φιλοξενούμενους ο οποίος και αυτός μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για τις απαραίτητες εξετάσεις.

Α.Ε. Κοζανης (Μάκης Μαλουτας): Χλιαρας, Μαρτιροσοφ (60'Παπαδοπουλος), Πανταζιδης, Παναγιωτίδης,Ευθυμιάδης (70' Ψιανος)  Αποστολίδης, Μαλουτας (66'Βασιλειαδης), Πουλατσογλου,Τρουπκος (73'Λαβαντσιωτης), Ευθυμιάδης, Σαλονικιδης.

Μακεδονικός Σιάτιστας (Βολτσης): Τσιουκρας (73'Σελετης), Στεργίου, Ζαγκουντινος (65'Κατσαντωνης),Τσιουκρας Ι. Σαπναρας, Μπουρτζος Π, Τσακνάκης, Δεληζησης, Μαλουτας Κ, Τσιαουσης Γ, Μετκαρης (85'Μπζιωτης), Μπζιώτης (90'Ωττας).

Διαιτητής: Καρατέρπος
Βοηθοί: Σάκκος, Τσιγγένης