Α' ΕΚΑΣΔΥΜ: Φοίνικα Κοζάνης - Ηρακλή Κοζάνης

Νικήτρια η ομάδα του Φοίνικα Κοζάνης  στον αγώνα με τον Ηρακλή Κοζάνης για την 2η αγωνιστική της Α'  κατηγορίας ανδρών με σκορ 68-55 πραγματοποιώντας μια καλή εμφάνιση.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Ηρακλή με καλές επιλογές στην επίθεση κατάφερε να προηγηθεί με 18-17.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίχτες του Φοίνικα κατάφεραν παίζοντας καλή άμυνα αλλά και κατά διαστήματα όμορφο μπάσκετ να προηγηθούν στο ημίχρονο με 36-23.
Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε η εικόνα του αγώνα ενώ η διαφορά έφτασε και τους 20+ πόντους.

Μια σημαντική νίκη για εμάς και επόμενος αγώνας πάλι στην Κοζάνη με αντίπαλο την ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Κοζάνης με στόχο μια ακόμα νίκη.
Από την ομάδα μας ξεχώρισαν οι Ανδρίτσος με 13, Καραγιαννίδης με 14 και Ματούλας με 19 πόντους ενώ από τον Ηρακλή Κοζάνης ο Μακρίδης με 15 πόντους.

Α.Σ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μήτσιαλος):Χαντάβας 3(1), Ανδρίτσος 13(1), Ασλανίδης 10(2), Ζιάμπας 4, Καρέντζος 2, Καραγιαννίδης 14, Ματούλας 19(5), Τσουμάνας, Σταικος 3(1), Δούμας, Πολυζόπουλος, Βακουφτσής.

Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Ασβεστάς):.Παρτώνας, Τσαμπούρης, Μητσιάνης 3, Παπαντίνας 3(1), Βλαχοδήμος 4, Πέππας 4, Καρμαζής 8, Κατσέλας 11(3), Βαλιάκας 4, Μακρίδης 15, Σταυρίδης 3, Παπαβασιλείου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 1ο 17-18, 2ο 19-5 (ημ.36-23), 3ο 18-17, 4ο 14-15 (τελ. 68-55).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπανικολάου – Μαρινέλης
ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ: Παπαστεργίου – Γλούφτσης