Β' ΕΠΣ Κοζάνης: Ακρίτες Κοζάνης - Βυζαντινός Αετός 1-0 |φωτο

Βαθιά βαθμολογική  ανάσα  αλλά και ψυχολογική τόνωση για τη συνέχεια πήραν οι Ακρίτες με τη νίκη τους επί του Βυζαντινού Αετού με σκορ 1-0

Το φιλμ του αγώνα
2' φάουλ Παυλίδη διώχνει ο Κούσης, ο Χριστόδουλος κεφαλιά από αριστερά λίγο άουτ
5' καλό σουτ  του Παυλίδη άουτ
22'  χαμένη ευκαιρία από φάουλ του Σουμελίδη ο Τεληγιαννίδης  σουτ από τη μεγάλη περιοχή  αποκρούει ο τερματοφύλακας  δεύτερο  σουτ του  Τεληγιαννίδης διώχνει και πάλι  ο τερματοφύλακας  σε κόρνερ
24'  ο Γκρίζης στον Τσεμπερίδη διώχνει ο Τιόλης πριν σουτάρει σωτήρια για τους Ακρίτες
25'  καλό σουτ Κολοβού άουτ
28'  Τσεπερίδης κάθετη στον Κιόσα  τετ-α-τετ αυτός , σουτ  αποκρούει ο τερματοφύλακας
33' κάθετη από αριστερά ο Κιόσια να περάσει στον Θεοδοσιάδη διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του Ντερίλα μπροστά ο διαιτητής Γεωργιάδης έδειξε  παίζεται
35' φάουλ του Παυλίδη βρίσκει το κεφάλι του Κιόσια η μπάλα παίρνει τροχιά  προς τα πίσω διώχνει ο τερματοφύλακας πριν  περάσει τη γραμμή
45' φάουλ Σουμελίδη δε διώχνει η άμυνα  καλά,  ο Τσεμπερλίδης μέσα στην μικρή περιοχή σπάει την μπάλα στον Κιόσια, που στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα,  ο βοηθός σημειώνει οφσάιντ μέσα σε έντονες  διαμαρτυρίες του Βυζαντινού
Στο 46' κόρνερ ο Μανιόπουλος και με  κεφαλιά η χρυσή αλλαγή  Γιώργος Ίτσκος κάνει το 1-0 για τους Ακρίτες
52' κάθετη ο Ταγγίδης στον Τσεμπερλίδη  τον κόβει έγκαιρα ο Ίτσκος
60'  κάθετη ο Τσεμπερλίδης στον Τσελεπίδη  αυτός  τετ-α-τετ  σουτάρει αποκρούει ο τερματοφύλακας  με το πόδι
Στην εξέλιξη της φάσης σουτ Γκρίζη αποκρούει ο Φωτόπουλος
62 καλό σουτ Ίτσκου αποκρούει ο Τσεμπερλίδης
65'  διαμαρτυρήθηκε ο βυζαντινός αετός  για πέναλτι του  Αναστασιάδη από τον Τιόλη για μαρκάρισμα στην μικρή περιοχή
68'  καλό σουτ του Κολοβού άουτ
74'  σέντρα Αναστασιάδη η μπάλα χτυπάει στο κεφάλι του Ταγγίδη ,ο Ίτσκος το ριμπάουντ νέα  κεφαλιά αποκρούει ο Τσεμπερλίδης
76' χαμένη μεγάλη  ευκαιρία του Αναστασιάδη  διώχνει ο Τσεμπερλίδης
77'  κόρνερ ο Τσαλαζίδης στον Ίτσκο κεφάλια λίγο άουτ
79:  ο Ίτσκος  πατάει την μπάλα  στον  Τιόλη σουτ άουτ
81'    Βαρταλάμης  ωραία προσπάθεια περνάει  δύο αμυντικούς σπάει την μπάλα μέσα στην μικρή περιοχή επικίνδυνα διώχνει η άμυνα μακριά
84' σέντρα Τσελεπίδης μέσα στην μικρή περιοχή διώχνει ο Ίτσκος σωτήρια από την άμυνα
89'  φάουλ Κολοβού ο Τιόλης την κεφαλιά από κοντά άουτ

Ακρίτες Κοζάνης (Σαμαράς): Φωτόπουλος, Τοπαλίδης (57’ Μετσέο), Μανιόπουλος, Ντερίλας, Τιούλης, Τζαλαζίδης, Καθαρόπουλος (46’ Ίτσκος), Χριστόδουλος (72’ Γκούμας), Κολοβός, Παυλίδης, Καρκαντελίδης (67’ Αναστασιάδης).

Βυζαντινός Αετός (Σάκκος): Τσεμπερλίδης, Κούσης (83’ Σάκκος), Ταγγίδης, Θεοδουλίδης  (74’ Καραμπάσης), Τεληγιαννίδης, Τσεμπερλίδης, Σουμελίδης (78’ Βαρταλάμης), Γκρίζης, Κιόσα, Μεντεσίδης, Θεοδοσιάδης (56’ Τσελεπίδης).

Διαιτητής: Γεωργιάδης
Βοηθοί: Κουτούλας, Σίας Κ.