Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Εθνικός Βατερού – Βέρμιο Καρυοχωρίου 1-1 | φωτο - βίντεο

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Εθνικός Βατερού, Βέρμιο Καρυοχωρίου

Το φιλμ του αγώνα
9'  κάθετη Χαραλαμπίδη  στον Τσούτση μέσα στην μικρή περιοχή από δεξιά σουτ διώχνει  σωτηρία ο Στεργίου σε κόρνερ
15'  ο Σακαλής από δεξιά περνάει  δύο αμυντικούς ,σέντρα στον Βρόικο   μέσα στην μικρή περιοχή, αυτός  δεν πιάνει το σουτ , διώχνει ο Χαραλαμπίδης
29'  φάουλ Μούκα μέσα στην μεγάλη περιοχή περνάει παράλληλα ο Τσούτσης δεν προλαβαίνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
33'  φάουλ Καβαλάρη στον Τσάκο  ο διαιτητής άφησε πλεονέκτημα μετά γύρισε την φάση πίσω για φάουλ ενώ  οι φιλοξενούμενοι έβγαιναν  στην αντεπίθεση και διαμαρτυρήθηκαν έντονα
34 βγάζει σέντρα ο Στεργίου στον Καβαλάρη , πάσα με την μία στην μικρή περιοχή  η μπάλα αναπηδά ο Πολυχρονιάδης  πιάνει ένα φοβερό ψαλιδάκι,  δίπλα από το αριστερό δοκάρι
45'  κόρνερ του Μούκα ,  κεφαλιά του Ιγνατίδη  άουτ
49'  σέντρα σουτ από αριστερά του Αφεντούλη στο οριζόντιο δοκάρι
57' σέντρα  του Τσούτση,  διώχνει ο Στεργίου , η μπάλα πάει στον Τσάκο  κεφαλιά  παρεμβαίνει σωτηρία ο Πολυχρονιάδης πριν καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα.
60' σέντρα σουτ  από δεξιά Κουτέρη, η μπάλα  βρίσκει  στο πόδι του Ιωσιφίδη Αβραάμ και πάει στα δίχτυα  για το 1-0
66'  λάθος έξοδος του Τσιτλαχίδη  μετά από πίεση του Σακαλή διώχνει με δεύτερη προσπάθεια με το σε πλάγιο  άουτ
77'  καλό σουτ Κουτέρη άουτ
80'  κόρνερ του Μούκα διώχνει με κεφαλιά σωτήρια ο Πολυχρονιάδης σε κόρνερ

Στο ίδιο λεπτό θα έρθει η ισοφάριση για το Βέρμιο κόρνερ του Μούκα ο Χαραλαμπίδης με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 1-1
86' σέντρα σουτ του Γκόλη , λίγο έξω