Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - Εθνικός Βατερού 1-1 | φωτο

Ισόπαλο το παιχνίδι στη Χαραυγή μεταξύ του τοπικού Μέγα Αλέξανδρου και του Εθνικού Βατερού Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ 0-1 για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι λίγο πριν τη λήξη σε 1-1

Το φιλμ του αγώνα
2 ' Καλό σουτ του Κυριακίδη πέφτει  ο Κοκκινίδης εντυπωσιακά στην αριστερή γωνία και διώχνει  σε κόρνερ
 3 '  κόρνερ ο Αγγέλου  από δεξιά σουτ του Σαββίδη στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ
9'  ο Πουτογλίδης στην μεγάλη περιοχή κάθετη στον Τσιντζιλώνη σουτ άουτ
16'  οι φιλοξενούμενοι ζητάνε πέναλτι  από ένα μαρκάρισμα επάνω στο  Σακαλή   από τον Σαββίδη μέσα στην μικρή περιοχή
22' σέντρα σουτ του Κουτέρη αποκρούει ο  τερματοφύλακας
 23' κάθετη Κυβρακίδη στον Αγγέλου μαρκάρισμα του Σαββούδης Χ. στον  Σαββίδη , διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι
25'  καλό σουτ έξω από το ημικύκλιο της μεγάλη περιοχής από τον Μενενάκο άουτ
32'  σέντρα από αριστερά του Βρόικου στον Κουτέρη σε θέση για γκολ ,σουτ  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
34' πλάγιο Λαζαρίδη σουτ από τον Καβαλάρη βρίσκει στα σώματα νέο  σουτ άουτ
49' κόρνερ ο Καλημέρης στον Μπέσσα σουτ άουτ
51'  κόρνερ του Κυβρακίδη διώχνει ο Στεργίου  στην τελική γραμμή πριν καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα
54'   Κυβρακίδης σουτ δίπλα από το αριστερό δοκάρι
57' φάουλ Αγγέλου μέσα στην περιοχή βρίσκει τον Κουτέρη , φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Συνεχίζει το παιχνίδι ο διαιτητής
60'  ο Σακαλής έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής σπάει στα αριστερά στον Βρόικο, αυτός  ξανά στον Σακαλή που  την σπάει δεξιά στο Κουτέρη, κάνει  σέντρα σουτ η μπάλα  περνάει  από πάνω  Ναθαναλίδη   που είχε βγει ,  η μπάλα καταλήγει αργά και βασανιστικά μέσα στα δίχτυα  κάνοντας το 0-1 για τους φιλοξενούμενους
75'  χαμένη ευκαιρία του Μενενάκου να ισοφαρίσει από καλή  θέση για γκολ
77'  κόρνερ για τη Χαραυγή με τον Τσοπανίδη  καρφωτή κεφαλιά του Σαββίδη μπλοκάρει  ο Κοκκινίδης
Στο ίδιο λεπτό λάθος διώξιμο του Κοκκινίδη βρίσκει  τον Μενενάκο στο πόδι, η μπάλα περνάει   άουτ
89'  ο Πολυχρονιάδης διώχνει κόρνερ σωτήρια  σουτ του Πουτογλίδη πριν καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα
90+ ο Τσοπανίδης  κάθετη στον Πουτογλίδη που  πλασάρει από αριστερά κάνοντας το 1-1 για τους γηπεδούχους
90+ παραλίγο να φύγει με διπλό το Βατερό σε ένα κόρνερ του Μπούτου καρφωτή κεφαλιά από δεξιά του Κουτέρη λίγο έξω

Μέγας Αλέξανδρος  Χαραυγής (Σαμαράς Χ.): Ναθαναηλίδης, Τσοπανίδης, Ελευθεριάδης, Σαββίδης, Τσιτζιλώνης, Μιχαηλίδης, Γουρζουλίδης, Αγγέλου, Κυβρακίδης (70’ Τζαλαζίδης), Πουτογλίδης, Μενενάκος (78’ Λογδανίδης).

Εθνικός Βατερού (Λεωνιδάκης):  Κοκκινίδης, Στεργίου, Πολυχρονιάδης, Λαζαρίδης (90’ Πολύμερος), Σαββούδης Χ., Μπέσσας,  Κουτέρης, Καλημέρης (73’ Μπούτος), Καβαλάρης (85’ Μπεθάνης), Βρόικος (62’ Κρικέλης), Σακαλής.

Διαιτητής: Πελετίδης
Βοηθοί: Βασιλειάδης, Μπακατάρη