Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Ηρακλής Δρεπάνου - Κοζάνη 2004 0-0 | φωτο - βίντεο

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση μεταξύ του Ηρακλή Δρεπάνου και της Κοζάνης 2004. Η Κοζάνη 2004 βάση της συνολικής εικόνα του παιχνιδιού δικαιούνταν τη νίκη.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο επικίνδυνοι  αλλά δε μπόρεσαν να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Οι γηπεδούχοι από τη μεριά τους προσπάθησαν να κάνουν τη ζημιά σε αντεπιθέσεις  χωρίς κι αυτοί να πετύχουν  κάτι.

Το φιλμ του αγώνα
7’  απευθείας φάουλ του Αντωνιάδη αποκρούει ο  Γκρος στη  δεξιά γωνία του και διώχνει σε κόρνερ
10’ σέντρα Αντωνιάδη από δεξιά σουτ Αποστολίδη διώχνει η άμυνα προτού γίνει επικίνδυνος ο Αποστολίδης
14’ ο Αποστολίδης στον Κουνάβα σουτ αποκρούει ο Γκρος στην δεξιά γωνία σε κόρνερ
18’ ο Μπισιούκης στον Κουνάβα με την μία σουτ αποκρούει ο τερματοφύλακας
22’ απευθείας φάουλ του Μωυσιάδη αποκρούει ο Μεντεσίδης
26’ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Κοζάνη 2004 τετ-τετ ο Μπισιούκης σουτ αποκρούει ο Γκρος
31’ απευθείας φάουλ Καραφυλλίδη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μεντεσίδη
33’ καλό σουτ ο Ορφανίδης αποκρούει ο Μεντεσίδης
40’ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Διαμαντή από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
49’ σέντρα σουτ του Γεωργιάδη  Ι. από αριστερά βρίσκει στο πόδι του Παπαδημητρίου η μπάλα παίρνει επικίνδυνη τροχιά και περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι σε κόρνερ
51’ κάθετη ο Αντωνιάδης στον Μπισιούκη  μέσα στην μεγάλη περιοχή πριν γίνει επικίνδυνος  διώχνει σωτήρια ο αμυντικός την τελευταία στιγμή
57’ απευθείας φάουλ του Κουνάβα πέφτει  στην δεξιά γωνία  και  διώχνει   εντυπωσιακά σε πλάγιο ο Γκρος
60’ καλό σουτ ο Αντωνιάδης αποκρούει ο Γκρος
63’ καλό σουτ του Αποστολίδη αποκρούει ο Γκρος
66’ ο Αντωνιάδης με την μία στον Γκουργούτα εκείνος στον Κουνάβα μέσα στην μεγάλη περιοχή  σουτ λίγο άουτ
79’ απευθείας φάουλ του Κουνάβα αποκρούει  ο Γκρος με δεύτερη προσπάθεια
80’ κόρνερ του Κουνάβα κεφαλιά του Σαμοΐλη διώχνει σωτήρια από την τελική γραμμή η άμυνα

Ηρακλής Δρεπάνου (Τσαουσίδης): Γκρος, Μωυσιάδης,  Γεωργιάδης, Βεροιόπουλος, Καραφυλλίδης, Αδαμίδης Π., Βασιλειάδης (16’ Αδαμίδης Στ.) , Διαμαντίδης, Ελευθεριάδης (77’ Σεβεντεκίδης), Λουμπουτσκός (88’ Παπαδόπουλος Δ.), Ορφανίδης.

Κοζάνη 2004 (Κουτσώνας): Μεντεσίδης, Παπαδημητρίου, Αντωνάτος, Αντωνιάδης Ν. (73’ Λάντζιος), Μπάδας, Τριανταφύλλου (77’ Σαμοΐλης), Κουνάβας (85’ Τοπαλίδης), Γκουργκούτας, Μπισιούκης, Αντωνιάδης Απ., Αποστολίδης (88’ Κουμπούρας).

Διαιτητής: Καρατέρπος
Βοηθοί:  Βερεντζιώτης, Κουτούλας