Β' ΕΚΑΣΔΥΜ: ΓΣ Ελίμειας - Αναγέννηση Σερβίων 48-86

Το 3 στα 3 πέτυχε η ομάδα των ανδρών της Αναγέννησης Σερβίων το απόγευμα του Σαββάτου, που αγωνίστηκε στην Άνω Κώμη σε βάρος της ομάδας των Ελιμείων.
Τα παιδιά του κόουτς Παρδαλιού από την αρχή μπήκαν συγκεντρωμένα στον αγώνα και παίζοντας καλό μπάσκετ σε άμυνα και επίθεση πήραν κεφάλι στο σκορ κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο στο 6-22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο λόγο της πίεσης της ομάδας των Ελιμείων και του rotation που έκανε ο κόουτς, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλα τα παιδιά, η διαφορά δεν αυξήθηκε και με επιμέρους σκορ 17-19 το ημίχρονο έκλεισε στο 23-41.

Μετά την ανάπαυλα και μέχρι την λήξη του αγώνα η γενική εικόνα των δύο ομάδων δεν άλλαξε (ήταν ίδια όμως μόνο με το πρώτο δεκάλεπτο) και έτσι μοιραία η διαφορά αυξήθηκε (3ο δεκάλεπτο 13-22 και 4ο 12-23).

Τελικό σκορ 48-86.

Το μόνο αρνητικό μας στοιχείο οι πολλές χαμένες ελεύθερες βολές (12 στις 27). Κρατάμε ωστόσο την καλή εμφάνιση, το αποτέλεσμα και την συμμετοχή όλων των αθλητών μας στον αγώνα.