Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Τιτάν Σερβίων - Εθνικός Βατερού 0-4 | φωτο

Καλή εμφάνιση και νίκη για το Βατερό μέσα στον Τιταν Σερβίων

Το φιλμ του αγώνα
5' σέντρα Λαζαρίδη από δεξιά κεφάλια Βρόικου ο Στέργιου μέσα στην περιοχή δεν προλαβαίνει να πάρει το ριμπάουντ ο Πολυχρονιάδης διώχνει ο Δήμου σωτήρια.
6'  καλό σουτ Βρόικου άουτ
9'  σέντρα από αριστερά από τον Δήμο ο Λαζαρίδης δεν θα προλάβει να διώξει σωστά, πιάνει την κεφαλιά ο Μπάκανος μέσα στην περιοχή άουτ
10' φάουλ Ράπτη μέσα στην μικρή περιοχή σουτ Μέτκο ο Πολυχρονιάδης βάζει σωτήρια το πόδι , ο Μπέσας  δε μπορεί να διώξει, κεφαλιά από αριστερά ο Πράσσος άουτ
 11' Απευθείας φάουλ Ράπτη αποκρούει ο Κοκκινίδης
12' οι γηπεδούχοι  διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στον  Γούτα από τον Στεργίου , ο διαιτητής ήταν κοντά έδωσε φαουλ   λίγο  έξω από τη γραμμή
14'  απευθείας φάουλ Μπάκανου πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
19' καλό σουτ του Χρυστοστομίδη άουτ
20'  ο Σακαλής  σπάει με τακουνακι μέσα στην μεγάλη περιοχή στον Κουτέρη που θα βρεθεί στο έδαφος από μαρκάρισμα του Πράσσου  και ο διαιτητής  δίνει πέναλτι .Το εκτελεί ο Σακαλής εύστοχα και κάνει το 0-1
29' καλό σουτ Κουτέρη άουτ
39'  απευθείας φάουλ του Ράπτη αποκρούει ο Κοκκινίδης
41'  σέντρα Βρόικου από αριστερά ο Καλημέρης μέσα στην μικρή περιοχή σουτ  αποκρούει ο Παρασκευάς νέο  σουτ ο Σακαλής   ο Πράσσος  κοντράρει και  αποκρούει στην συνέχεια ο Παρασκευάς
43'  ο Κουτέρης κάθετη στον  Σακαλή από αριστερά σουτ αποκρούει ο Παρασκευάς
47'  ο Τιτάν  διαμαρτυρήθηκε  για πέναλτι του Λαζαρίδη   στον Παπαστέργιο
49' φάουλ του Χρυσοστομίδη κεφαλιά του Μπάκανου βρίσκει στο κεφάλι του Πολυχρονιάδη και  κόρνερ
53'  χαμένη μεγάλη ευκαιρία του Νέστορα μετά από φάση διαρκείας διώχνει η άμυνα
58'  σέντρα Βρόικου από αριστερά στον Κουτέρη , κόβει ο Δήμος πριν γίνει επικίνδυνος
61'  σέντρα από δεξιά Κουτέρη καταπληκτική  καρφωτή κεφαλιά Σακαλή πάνω από τα χέρια του Παρασκευά και κάνει   το 0-2
67'  φάουλ Ράπτη ο Μπάκανος κεφαλιά μέσα στην μεγάλη περιοχή  πέφτει στην δεξιά γωνία του  και διώχνει  ο Κοκκινίδης σε κόρνερ
69' απευθείας φάουλ Μπάκανου άουτ
73' καλό σουτ Γκίνι αποκρούει ο Κοκκινίδης
75'  σέντρα Μπάκανου από δεξιά ο Παπαστέργιος  κεφαλιά λίγο άουτ
77'  σέντρα παράλληλη  Γκίνι από δεξιά διώχνει ο Μπούτος  σωτήρια λίγο  πριν την  τελική γραμμή
79'  σέντρα από δεξιά του Μπεθάνη σουτ Σακαλή στο  δοκαρι διώχνει η άμυνα
83 καλή προσπάθεια του Κουτέρη από δεξιά σουτ άουτ
85 ' ο Μπούτος  αντεπίθεση δίνει  στον Καβαλάρη μέσα στην μεγάλη περιοχή σουτάρει  στην δεξιά γωνία κάνοντας το 0-3
86'  Μπεθάνης πάσα  στον Κουτέρη,  κοντρόλ από δεξιά στην μεγάλη περιοχή πλασέ δυνατό για το 0-4
89'  καλό σουτ Μπάκανου αουτ
90+ καλό σουτ Μπάκανου αποκρούει ο Κοκκινίδης.

Τιτάν Σερβίων (Παρασκευάς): Παρασκευάς, Μέτκο (89’ Παντερμαλής), Δήμος, Πράσσος, Κακαφίκας (85’ Παπαδόπουλος Σ.), Σαλτσίδης, Ράπτης (69’ Γκίνη), Γούτας (27’ Παπαστέργιος), Νέστορας, Μπάκανος, Χρυσοστομίδης.

Εθνικός Βατερού (Λεωνιδάκης): Κοκκινίδης, Λαζαρίδης, Σαββούδης Χ. (65’ Μπούτος), Πολυχρονιάδης, Στεργίου, Μπέσας, Κουτέρης,  Καλημέρης (53’ Μπεθάνης), Καβαλάρης, Σακαλής, Βρόικος (72’ Κρικέλης).

Διαιτητής: Σουλίδης Στρ.
Βοηθοί: Μπαλιάκας, Μπακατάρη