Κύπελλο ΕΠΣ Κοζάνης: Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - ΑΕ Ποντίων 0-2 | φωτο

Καθάρισε την πρόκριση με σκορ 0-2  από το ημίχρονο η ΑΕΠ απέναντι σε μια πολύ καλή Χαραυγή

Το φιλμ του αγώνα
3'  ο Ηλίας με ατομική ενέργεια μπαίνει στην μεγάλη περιοχή σουτ αποκρούει ο Κουλτούκης
7' κόρνερ Ταφαρλής ο Αμαραντίδης με κεφαλιά άουτ
10' κόρνερ Ταφαρλής διώχνει η άμυνα στην συνέχεια σουτ Τσιάρα λίγο άουτ
11'Μπόνιος από δεξιά δίνει στον  Πάλλα από κοντινή θέση τακουνά κι μέσα στην μικρή περιοχή αποκρούει ο Κουλτούκης
12' Ντινόπουλος κάθετη στον Μπόνιο  σουτ αποκρούει ο Κουλτούκης
15'  απευθείας φάουλ Καραφυλλίδη  ο Μενενάκος πετάγεται από δεξιά μονοκόμματο σουτ άουτ
19'  σέντρα Σβίρου διώχνει η άμυνα η μπάλα   στον Μπόνιο σουτ στην εστία βρίσκει στην πλάτη της άμυνας στην συνέχεια διώχνει η άμυνα μακριά
22' απευθείας φάουλ Ταφαρλή λίγο άουτ
23' κόρνερ Ταφαρλή ο Αμαραντίδης με κεφαλιά η μπάλα  άουτ
24' φάουλ Ελευθεριάδη με προβολή μέσα στην μικρή περιοχή ο Μενενάκος αποκρούει ο Γκόγκος
Στο ίδιο λεπτό ο Πάλλας με ωραία ενέργεια θα περάσει  δύο αμυντικους στην συνέχεια δεν θα μπορέσει να πλασάρει θα διώξει η άμυνα  θα πάρει το ριμπάουντ ο Ταφαρλής θα πλασάρει για το 0-1
33' ο Σβίρος κάθετη στον Πάλλα μέσα στην μεγάλη περιοχή σουτ άουτ
35' καλό σουτ Ντινόπουλου αποκρούει ο Κουλτούκης
37' κόρνερ Ταφαρλή  ο Τσιάρας στην μικρή περιοχή θα πιάσει την κεφαλιά για το 0-2
41' καλό σουτ Μπόνιου  λίγο άουτ
51'  ο Ντινόπουλος δίνει στον Πάλλα από δεξιά τακουνακι μέσα στην μικρή περιοχή αποκρουει  ο Κουλτούκης
59' κόρνερ Ταφαρλή ο Αμαραντίδης μέσα στην μεγάλη περιοχή  στέλνει τη μπάλα  λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
60'  ο Πάλλας κάθετη στον Ηλία συρτό σουτ λίγο άουτ
61'  ο Ντινόπουλος θα χάσει από το ύψος της μικρής περιοχης  τετ-τετ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
62'  φάουλ Αναγνώστου αποκρούει ο Γκόγκος
63 κάθετη του  Σταυροθεόδωρου  στον Γουρζουλίδη θα περάσει τον Γκόγκο αλλά ο Παπαδόπουλος θα κάνει την προβολή  πριν σουτάρει  η μπάλα θα πάει ξανά στον Γουρζουλίδη , θα διώξει η άμυνα σε κόρνερ
65' ο Βοριαζίδης καλό σουτ άουτ
66' ο Βοριαζίδης καλό σουτ λιγο άουτ
68' ο Αμαραντίδης από δεξιά  σέντρα χτυπάει στον Ελευθεριάδη από κόντρα πάει στον Τσιάρα στο ύψος της μικρής περιοχής θα πλασάρει αλλά ο Κουλτούκης είναι εκεί
70' ο Μπόνιος  σε τετ-τετ θα χάσει μεγάλη ευκαιρία θα αποκρούσει ο Κουλτούκης
75' Αγγέλου κάθετη στον Γουρζουλίδη μέσα στην μικρή περιοχή θα διώξει ο Τσιάρας σωτήρια
82' ο Ταφαρλής σκαφτή σέντρα μέσα στην μεγάλη περιοχή απο δεξιά  στον Τσικόπουλο σουτ στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.
85' Σβίρος κάθετη στον Μπόνιο σουτ  αποκρούει ο Κουλτούκης
86' ο Σβίρος κάθετη στον Αμαραντίδη αυτός στον Ταφαρλή έξω από την μεγάλη περιοχή σουτ άουτ
89'  κόρνερ Μπόνιου  στον Ντινόπουλο σουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

M. Αλέξανδρος Χαραυγής (Χάρης Σαμαράς):  Κουλτούκης, Χατζηκωνσταντίνου (56' Αξινιάρης), Καραφυλλίδης, Ελευθεριάδης, Σταυροθεόδωρος, Τζαλαζίδης,Φυτόπουλος (66' Αγγέλου), Λογδανίδης, Κυβρακίδης Μενενάκος (56' Γουρζουλίδης), Αναγνώστου (66' Πουτογλίδη).

Α.Ε.Π. (Νίκος Κατακαλίδης):  Γκόγκος, Σβίρος, Ηλίας, Κοτταρίδης (54'Παπαδόπουλος), Αμαραντίδης,Τσιάρας, Ταφαρλής, Μπόνιος, Βοριαζίδης, Πάλλας (81'Τσικόπουλος), Ντινόπουλος.

Διαιτητής: Ζούγρας
Επόπτες: Σύκος - Σπέντζας