Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής - ΦΣ Εορδαϊκός 1-1 | φωτο - βίντεο

Μοιρασιά στην Χαραυγή
Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής και Εορδαϊκός στο μεταξύ τους παιχνίδι που έληξε ισόπαλο 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 14' με τον Γουρσουλίδη για να ισοφαρίσουν  οι φιλοξενούμενοι με τον Χαραλαμπίδη στο 73'. Ο Εορδαϊκός είχε δοκάρι στο 40' με τον Λιάμη

Το φιλμ του αγώνα
10'  καλό σουτ Συμεωνίδη λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι
14'  υστερα από κόντρες ο Γουρζουλίδης θα πάρει την μπάλα θα κάνει ένα γυριστο μονοκόμματο σουτ στην δεξιά γωνία για να κάνει το 1-0
20'  απευθείας φάουλ Αγγέλου αποκρούει ο τερματοφύλακας πριν πιάσει την κεφαλιά ο Μιχαηλίδης
32'  συρτή σέντρα από δεξιά του Παπαγαθονίκου αποκρούει ο Ναθαναηλίδης  πριν ο Χαραλαμπίδης  γίνει επικίνδυνος
35'  κάθετη Συμεωνίδη στον Παπαγαθονίκου σουτ στην εστία πάνω στα σώματα
37'  λάθος συνεννόηση του  Ναθαναηλίδη με τον Σαββίδη ο Παπαγαθονίκου θα χάσει μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει.
 Στην συνέχεια της φάσης ο Τζτσιλώνης από αριστερά , σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
39'  απευθείας φάουλ Συμεωνίδη διώχνει με τα ακροδάκτυλα ο Ναθαναηλίδης σε κόρνερ
40' κόρνερ ο Τσορλίνης ,ο Λιάμης μέσα στην μικρή περιοχή θα πιάσει την κεφαλιά  η μπάλα θα χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι και έξω
44'  συρτή σέντρα Συμεωνίδη από δεξιά χάνει την μπάλα ο Ναθαναηλιδης διώχνει η άμυνα σωτήρια μπροστά από τον Παπαγαθονίκου
47' βαθιά  μπαλιά Σαββίδη , ο Λιάμης βρίσκει με το σώμα διαμαρτυρήθηκαν για χέρι οι γηπεδούχοι λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή
50' ο Βλαδίκας από αριστερά θα χάσει μεγάλη ευκαιρία  διώχνει η άμυνα μακριά
53'  κόρνερ Συμεωνίδη δίνει στον Τσιντό η μπάλα  στον Χαραλαμπίδη σουτ λίγο έξω
55' καλό σουτ του  Σαββάκη άουτ
58' απευθείας φάουλ Λιάμη δίπλα από το δοκάρι
63'  ωραία ενέργεια Συμεωνίδη περνάει δύο αμυντικούς σουτάρει λίγο έξω
67'  κάθετη ο Μπέργκολλι στον Παπαγαθονίκου δεν πιάνει καλά   το σουτ από τη  μικρή περιοχή  και χάνεται η ευκαιρία.
69' ο Παπαγαθονίκου θα χάσει μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει σε τετ-τετ με τον Ναθαναηλίδη να τον νικάει.
73'  θα έρθει το γκολ για τους φιλοξενούμενους  από  ένα φάουλ του Συμεωνίδη θα κάνει  την προβολή ο Χαραλαμπίδης δεν θα προλάβει ο Ναθαναηλίδης και θα γράψει το 1-1
Στο επόμενο λεπτό σουτ του Κουτούπη αποκρούει ο Ναθαναηλίδης σε κόρνερ
75' κόρνερ ο Συμεωνίδης, ο Λιάμης μέσα στην μικρή περιοχή  κεφάλια πάνω στα σώματα διώχνει στη συνέχεια η άμυνα μακριά
Στο ίδιο λεπτό φάουλ Συμεωνίδη στον Χαϊτίδη κεφαλιά διώχνει η άμυνα σε κόρνερ
78' ο Συμεωνίδης από  την μικρή περιοχή και αριστερά θα χάσει μεγάλη ευκαιρία, διώχνει η άμυνα μακριά
88' ο Μπέργκολλι στον Κουτούπη κόβει η άμυνα πριν γυρίσει και σουτάρει
90'  απευθείας φάουλ Συμεωνίδη αποκρούει ο Ναθαναηλίδης
92' ο Συμεωνίδης ωραία ενέργεια από αριστερά σέντρα ο Λιάμης από κοντά καρφωτή κεφάλια πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
94'  λίγο έλειψε να κλέψει το ματς  η Χαραυγή σε μια αντεπίθεση ο Μενενάκος  περνάει τον αμυντικό μπαίνει στην μεγάλη περιοχή σουτάρει η μπάλα  στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

Μέγας  Αλέξανδρος  Χαραυγής (Χάρης Σαμαράς ): Ναθαναηλίδης, Τσοπανίδης (81'Ελευθεριάδης),Καραφυλλίδης, Σαββίδης, Τσιντζιλώνης (70'Σταυροθεόδωρος), Μιχαηλίδης, Αγγέλου, Πουτογλίδης, Κυβρακίδης, Λογδανίδης (72'Μενενάκος), Γουρζουλίδης (85'Γουρζουλίδης).

Εορδαϊκός Ακαδ. Ποδοσφαίρου (Γιάννης Κουλίδης):  Μιχαηλίδης, Μάγγος (93'Κακουλίδης), Σαββάκης (65'Μπρέκολλι), Χαϊτίδης, Λιάμης,Τσιντός, Συμεωνίδης, Τσορλίνης, Παπαγαθονίκου, Βλαδίκας (72'Κουτούπης), Χαραλαμπίδης.

Διαιτητής αγώνα: Κουτσώνας
Επόπτες: Βασιλειάδης - Γάτσου

Παρατηρητής αγώνα: Κορυφίδης Παναγιώτης

Περιγραφή αγώνα - σχολιασμός  Παύλος Καλεμκερίδης, Θωμάς Κατσέλας, Πάρης Καραστέργιος