Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: ΠΑΟ Κοίλων - Αλιάκμων Αιανής 1-4 | φωτο - βίντεο

Πέρασε και από τα Κοίλα η Αιανή  με σκορ 1-4 και ξανά βρέθηκε στην δεύτερη θέση , τέσσερις βαθμούς πίσω από την Κοζάνη

Το φιλμ του αγώνα

4'  συρτή σέντρα Σαββούδη αποκρούει μπροστά από τον Πελέκα ο Μπογιατζούλης
5' ο Γιαμουρίδης με ωραία ενέργεια περνάει όλη την άμυνα της Αιανής σουτάρει μέσα από την  μεγάλη περιοχή  αποκρούει ο  τερματοφύλακας  με δεύτερη προσπάθεια
7'  σέντρα από δεξιά του Αροσβίλι  αποκρούει ο Μπογιατζούλης μπροστά από τον Σαββούδη
15' μακρινό σουτ Νταζάνη άουτ
16'  κάθετη Αροσβίλι μέσα στην μεγάλη περιοχή για τον Πελέκα θα πλασάρει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι
20'  καλό σουτ του Βάσσου  στην εστια κοντράρει η μπάλα  και περνάει κόρνερ
22'  σέντρα Καλογήρου από αριστερά φεύγει η μπάλα από τον Μπογιατζούλη διώχνει έγκαιρα η άμυνα πριν σουτάρει ο Σαββούδης
26'  ο Σαλονικίδης από λάθος βολέ του Πατουλίδη θα πιάσει το σουτ η μπάλα θα περάσει  λίγο έξω
27'  ο Σαββούδης με υπέροχη ενέργεια θα αδειάσει τον Κιβρακίδη  θα πλασάρει μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα θα φύγει από τα χέρια του Μπογιατζούλη και θα καταλήξει στα δίχτυα για το 0-1
31' κάθετη Σαββούδη στον Καλογήρου θα μπει από τ αριστερά στην μεγάλη περιοχή θα πλασάρει για το 2-0
37'  απευθείας φάουλ Σαλονικίδη άουτ
39'  ο Σαλονικιδης κάθετη στον Pepa , Θα κόψει με προβολή ο Κουσίδης σωτήρια
45'  ευκαιρία από αριστερά με  τον Νταζάνη η μπάλα περνάει  άουτ
49'  σουτ Βάσσου στην εστία βρίσκει στην πλατη του Νταζάνη περνάει  πλάγιο άουτ
52'  σουτ Καρακούλα από αριστερά αποκρούει ο τερματοφύλακας.
55'   φάση διαρκείας στα καρέ της Αιανής ,  σουτ ο Παπαδόπουλος έξω από την μεγάλη περιοχή,  άουτ
57'  Απευθείας φάουλ Κιβρακίδη άουτ
68'   Μακρινό σουτ κι ένα υπέροχο γκολ από τον Παπαδόπουλο   μειώνει  για τα  Κοίλα 1-2
70' απευθείας φάουλ Σαββούδη χάνει την μπάλα ο Μπογιατζούλης ,το ριμπάουντ ο Πελέκας θα πλασάρει για το 1-3
77'  άπ ευθείας φάουλ Γιώτσα στην δεξιά γωνία αποκρούει ο Πατουλίδης σε κόρνερ
81' καλο σουτ  Σαλονικίδη,  αποκρούει ο  τερματοφύλακας.
82'  φάουλ Μετικάνου θα πεταχτεί στην μικρή περιοχή  ο Σαββούδης  και με κεφαλιά θα γράψει το τελικό  1-4

ΠΑΟΚ Κοίλων (Βοριαζίδης Χ. ):  Μπογιατζούλης, Τσατσόπουλος(56' Πολύζης) , Νταζάνης, Κιβρακίδης,  Σαλονικίδης Αθ(55' Γιώτσας), Φούντογλου, Σαλονικίδης Π, Καρακούλας , Pepa, Παπαδόπουλος (86'  Αλμασίδης), Γιαμουρίδης(80' Κοϊμτζίδης).

Αλιάκμων Αιανής (Τσέπουρας Γ.):  Πατουλίδης,Βλάχος(80' Κύρινας), Κουρτίδης, Κουσίδης, Κοντός, Μετικάνος , Καλογήρου (86' Γκουλιάφας), Βάσσος, Αροσβίλι, Σαββούδης, Πελέκας (75' Κεϊσίδης).

Διαιτητής: Ζούγρας
Βοηθοί: Πελετίδης, Τυριακίδου