Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΕ Άνω Κώμης – Ερμής Πλατανορεύματος 2-0 | φωτο

Λύγισε την  σθεναρή αντίσταση του Ερμή Πλατανορεύματος η Άνω Κώμη  με σκορ 2-0   με  δύο γκολ που πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο ο Μανώλης Βαχτσεβάνος.

Το φιλμ του αγώνα
5' ο Βαχτσεβάνος δίνει στον Σαΐτη μέσα στην μεγάλη περιοχή κόβει η άμυνα πριν γίνει επικίνδυνος
6'  φάουλ Γκόγκου αποκρούει ο Παρίσης με τα ακροδάκτυλα σε κόρνερ
7' κόρνερ Χασάπη κεφαλιά Μανακίτσα από τη μικρή περιοχή,  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
12 'φάουλ Βαχτσεβάνου αποκρούει ο Παρίσης νεο σουτ Κατίδη νέα επέμβαση Παρίση η μπάλα πάει στον Μανακιτσα δεν πιάνει καλά το σουτ από κοντά διώχνει ο Πράσσος από την τελική γραμμή
14'  φάουλ Πεκρίδη κόντρα στο τοίχος η μπάλα στον Παρασκευόπουλο σουτ άουτ
15'  φάουλ Βαχτσεβάνου αποκρούει ο τερματοφύλακας.
19'  ο Σαΐτης ψηλοκρεμαστή σέντρα στην μικρή περιοχή στον Μανακίτσα κεφάλια διώχνει ο Παρίσης με τα ακροδάκτυλα σε κόρνερ
22'  κόρνερ Βαχτσεβάνου  ο Μανακίτσας
 κεφαλιά από τη  μικρή περιοχή σώζει ο Τζημόπουλος πάνω  από τη  γραμμή.
27'  γέμισμα Τζημόπουλου από αριστερά στον Γεωργιάδη , μέσα στην μεγάλη περιοχή , σουτ άουτ
30'  ο Γκόγκος σέντρα  βρίσκει σε αμυντικό η μπαλα περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
34' φάουλ Κουτσιακουντζίδη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
36' Βαχτσεβάνος κάθετη στον Τσίγκα προλαβαίνει και  αποκρούει ο Παρίσης με τα πόδια , διώχνει η άμυνα μακριά
37'  Τσίγκας  ατομική ενέργεια και σουτ στην εξωτερική πλευρά των διχτυών
40' καλό σουτ Πεκρίδη άουτ
42'   Βαχτσεβάνος σέντρα από αριστερά βρίσκει στην άμυνα,  σουτ Κουτσιακουντζίδη  βρίσκει το πόδι του Πράσσου και απομακρύνεται.
47'   φάουλ Πράσου αποκρούει ο Μούσιος.
55 ' φάουλ Κουτσιακουντζίδη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
58'  φάουλ Βαχτσεβάνου από αριστερά η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα για το 1-0
60'  καλό σουτ Πεκρίδη άουτ
63'  κόρνερ Χασάπη και  με κεφαλιά ο Βαχτσεβάνος από την  μικρή περιοχή γ γράφει το 2-0
65' φάουλ Νιζάμη αποκρούει εντυπωσιακα ο Μούσιος σε κόρνερ
66' ο Κουτσιακουτζίδης από αριστερά δίνει στο. Βαχτσεβάνο που κρεμάει τον Παρίση αλλά στη συνέχεια της φάσης διώχνει ο Παπαστεργίου μακριά
69'  σουτ βολίδα Νιζάμη αποκρούει ο Μούσιος εντυπωσιακά σε κόρνερ
76'  φάουλ Λεπίδα διώχνει η άμυνα ο Νιζάμης  από την μικρή περιοχή σουτ διώχνει σε κόρνερ ο Μούσιος.
83'  μεγάλη χαμένη ευκαιρία  όταν ο Τζήκας μέσα από τη  μικρή περιοχή θα πιάσει το  σουτ ,για  να διώξει ο Παρίσης σε κόρνερ
91'  Κουτσιακουντζίδης στον Μαυροδήμο  που θα προσπαθήσει  να κρεμάσει τον Παρίση  αλλά ο τερματοφύλακας του Ερμή αποκρούει σε δεύτερο χρόνο.
92' Κουτσιακουντζίδης στον Γκόγκο μέσα στην μεγάλη περιοχή σουτ άουτ.

ΑΕ  Άνω Κώμης: Μούσιος, Τσίγκας Π., Χασάπης, Μανακίτσας, Κατίδης, Γκόγκος, Κουτζιακουντζίδης, Τσίγκας Γ. (71’ Τζαλαζίδης), Βαχτσεβάνος  (80'Δότσιος), Καπρινιώτης (77' Τζήκας), Σαΐτης (49' Μαυροδήμος).

Ερμής Πλατανορεύματος: Παρίσης, Μποτζόλης, Παρασκευόπουλος (77' Merrolli Eri), Πράσσος, Καψαλλιάρης, Πεκρίδης, Λεπίδας, Νιζάμης, Γεωργιάδης, Τσιμόπουλος (74' Παπαστεργίου), Κουμπέτσος (76'Merrolli Ard).

Διαιτητής: Κρικέλης

Βοηθοί: Βαρδιάμπαση,  Παπαγερίδης