Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Εθνικός Βατερού 3-0 | φωτο - βίντεο

Το τρίποντο πήρε το Βόιο. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα αμυντικά λάθη των φιλοξενούμενων  κι  έφτασαν  σε καθαρή νίκη με σκορ 3-0.

Το φιλμ του αγώνα
12'  λάθος πάσα Κοτζατίσογλου η μπάλα  στον Σακαλή  μέσα στην μεγάλη σουτ άουτ
13' σέντρα Κοτζατίσογλου από αριστερά  κεφάλιά μέσα στην μικρή περιοχή του  Τολιόπουλου πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
19'  ο Τολιόπουλος  στον Μπόζιαρη  αυτός θα δώσει  στον Χαματάι  σουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο ίδιο λεπτό λάθος Κότσιαρη σε ελεύθερο ο Δόγκαλης  θα το εκμεταλλευτεί και θα  κάνει το 1-0.
21' σέντρα από δεξιά Κηπουρού ο Στεργιόπουλος δεν πιάνει την κεφαλιά καλά στην συνέχεια διώχνει η άμυνα.
32'  σέντρα από δεξιά τουΚηπουρού  η μπάλα θα περάσει παράλληλα δε μπορεί πρώτα ο Στεργιόπουλος και στη συνέχεια ο Χαματάι να την στείλουν προς την εστία.
36'  σέντρα σουτ από αριστερά Χαματάι  αιφνιδιάζεται ο  Κότσιαρης η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0.
42' αντεπίθεση του Βατερού με τον  Σακαλή ανάμεσα από δύο αμυντικους σουτ αποκρούει ο Βίδρας.
46'  σέντρα από αριστερά Στεργιόπουλου ο Δόγκαλης στην μικρή περιοχή κεφάλια άουτ
47'  κάθετη Χαματάι στον Στεργιόπουλο ο Στεργίου  διώχνει πριν σουτάρει και γίνει επικίνδυνος.
51'  σουτ βολίδα από μακριά Τολιόπουλου ο Κότσιαρης  λάθος εκτίμηση χάνει την μπάλα  σε δεύτερο χρόνο διώχνει  σε κόρνερ.
54'  από πίεση του Ρέββα η μπάλα  στον Σακαλή σουτάρει από την  μεγάλη περιοχή αποκρούει ο Βίδρας σε κόρνερ.
55' κόρνερ Μπούτου ο Τοπαλίδης πλασέ  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
62'  ο Στεργιόπουλος κάθετη στον Χαματάι,  σουτ αποκρούει ο Κότσιαρης σε κόρνερ.
65'  ο Χαματάι ψηλοκρεμαστή σέντρα μέσα στην μεγάλη περιοχή στον Κηπουρό σουτ λίγο αουτ.
67'  φάουλ Βρόικου κεφαλιά Σακαλή αποκρούει ο Βίδρας.
69'  φάουλ Μπούτου στα σώματα νέο  γέμισμα στην μεγάλη περιοχή αποκρουει μπροστά από τον   Σακαλή ο Βίδρας.
73'  ο Κηπουρός από δεξιά πριν σουταρει κόβει ο Πολυχρονιάδης σωτήρια σε κόρνερ.
75 'κόρνερ Χαματάι κεφαλιά Τολιόπουλου πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
76'  χαμένη μεγάλη ευκαιρία Κηπουρού σουτ από κοντά  πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
82'  Τολιόπουλος έξω από την μεγάλη περιοχή δίνει στον Χαρποζήλις εκείνος μέσα στην μεγάλη περιοχή πάσα πάρε βάλε στον Δέμα σουτ η μπάλα λίγο άουτ.
84'  καλό σουτ Καβαλάρη αποκρούει ο Βίδρας.
87'  οι γηπεδούχοι θα κερδίσουν πέναλτι μετά από  φάουλ του Αγκάστρα θα βρει στο χέρι του Λαζαρίδη. Το πέναλτι το εκτελεί  ο Αγκάστρα στην αριστερή γωνία για το  3 -0.
91' ο Λαζαρίδης  ένα δύο με τον Μπούτο  η μπάλα φτάνει στον Τοπαλίδης σε καλό σημείο  τον  κόβει όμως  και  διώχνει μακριά ο Στεργιόπουλος.

Ακαδημία Ποδ. Βοΐου (Σαμαράς Γ.): Βίδρας , Μπόζιαρης, Παπουτζίδης, Τουλιόπουλος, Στεργιοπουλος Δ, Κοτζατίσογλου(31'Αγκάστρα)  , Χαραλαμπιδης( 77'  Καρποζήλις) Χαματάι,Στεργιόπουλος Αθ (60' Δέμας) , Δογκαλης (58' Στεργιόπουλος Χ),  Κηπουρός .

Εθνικός Βατερού (Λεωνιδάκης):  Κουτσιάρης , Πολυχρονιάδης , Στεργίου , Σαββούδης (46' Καβαλάρης) ,Τοπαλίδης Μπεθάνης (46' Βρόικος),Μπούτος, Ρέββας, Κρικέλης, (Λαζαρίδης), Καραμάρκος (46' Καλημέρης) , Σακαλής

Διαιτητής: Ζούγρας
Βοηθοί: Πραχάλης, Λαμπριανίδης
Παρατηρητής: Κορυφίδης  Π. Ν.