Β' ΕΠΣ Κοζάνης: ΜΑΠΣ ΑΓ. Παρασκευής - Α.Ε. Καισαρειάς 0-3 | φωτο

Άλλη μια εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας, πετυχαίνοντας άνετη νίκη απέναντι σε μια δυνατή αντίπαλο, αυτή της Αγίας Παρασκευής.

Οι ποδοσφαιριστές του κυρίου Τζημολάκα δεν έδωσαν δικαιώματα και πήραν το διπλό επιβεβαιώνοντας την εξαιρετική κατάσταση που βρίσκονται.

Με πίεση ψηλά και πολλά τρεξίματα δημιούργησαν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκόρ, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο κι όταν το σκορ ήταν ήδη 0-3, έπεσε ο ρυθμός και δόθηκε η ευκαιρία στον κόουτς να δώσει χρόνο συμμετοχής και να δει την κατάσταση και άλλων ποδοσφαιριστών.

Τα γκολ
Νάστος Στέφανος, με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή μετά από στημένο, 0-1.
Γιαννόπουλος Αχιλλέας, μετά από εξαιρετικό ένα δύο με τον Βαρτζώκα, ωραίο πλασέ και 0-2. Σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο, κερδισμένο πέναλτι μετά από ανατροπή στο Νάστο Νίκο, το εκτελεί ο ίδιος εξαιρετικά και 0-3. Τελικό σκορ αγώνα.