Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Ακρίτες Κοζάνης – Δόξα Βερμίου - Πύργων 0-4 | φωτο

Το φιλμ του αγώνα
2'  φάουλ Παυλίδη χάνει την μπάλα ο Άτσου στην συνέχεια όμως  διώχνει σε κόρνερ
5'  κόρνερ Σίσκος κεφαλιά Ίτσκος μέσα από τη  μικρή περιοχή άουτ
8'  ο Χαριτίδης ψηλοκρεμαστή  σέντρα μέσα στην περιοχή για τον Γκιούρο αποκρούει ο Τσανακτσίδης
9'  καλό σουτ Φωτόπουλου  άουτ
10' ο Αποστολίδης δίνει στον Χαριτίδη σουτ άουτ
25 ο Σίσκος κάθετη  στον Αποστολίδη σέντρα σουτ αποκρούει ο Τσανακτσίδης
36' φάουλ Σίσκου αποκρούει ο Τσανακτσιδης μπροστά από τον Ίτσκο που ήταν έτοιμος να πιάσει την κεφαλιά
37'  ο Παπαδόπουλος από αριστερά γέμισμα , η μπάλα θα φτάσει μετά από αδράνεια αμυντικού στον Γκιούρο που θα μπει   στην μεγάλη περιοχή και   θα πλασάρει για το 0-1
44'  φάουλ Σιδέρη διώχνει ο τερματοφύλακας  με  και στην συνέχεια διώχνουν  οι αμυντικοί μακριά
48'  ο Σίσκος σπάει την μπάλα  στον Αποστολίδη σουτ από την  μικρή περιοχή, η μπάλα  βρίσκει τον Τιούλη στο πόδι και περνάει  κόρνερ
49' κόρνερ Νίκου κεφαλιά Ίτσκου προς την εστία  η μπάλα βρίσκει πάλι το πόδι του Τιούλη και πάει κόρνερ
50' ο Αποστολίδης περίτεχνη ενέργεια κάθετη μπαλιά στον Γκιούρο που  μπαίνει στην μεγάλη περιοχή πλασάρει για το 0-2
58'  ο Σίσκος με ατομική ενέργεια μπαίνει στην περιοχή αδειάζει την  άμυνα και τον Τσανακτσίδη  η μπάλα πάει στο Νίκου Ι. αλλά ο Ντερίλας με προβολή διώχνει
62'  ο Ίτσκος από αριστερά βαθιά μπαλιά  στον Νίκου αυτός θα βγάλει τη  σέντρα  για τον Παπαδόπουλο στην μεγάλη περιοχή  που όπως έρχόταν  πλασάρει για το 0-3
66'  καλό σουτ Παυλίδη άουτ
70'   φάουλ Παυλίδη άουτ
73'   φάουλ Τιουλη αποκρούει με τα ακροδάκτυλα ο Άτσουκαι στη συνέχεια διώχνει η άμυνα μακριά
78'  ο Παυλίδης  φάουλ η μπάλα βρίσκει  στο τοίχος η παίρνει  πορεία προς  το γάμα της εστίας  για να αποκρούσει εντυπωσιακά σε  κόρνερ ο Άτσου
80'  κόρνερ ο Σίσκος κεφαλιά ο Χριστοφορίδης από κοντά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
84'  ο Πεσιρίδης δίνει στον Παπαδόπουλο αυτός  κάθετη  στον Αποστολίδη,  σουτ άουτ
85'  ο Ορφανίδης θα βγάλει ασιστ   στον Σίσκο που  θα μπει μέσα στη περιοχή θα πλασάρει για το 0-4
87'  ο Αποστολίδης με ωραία ατομική ενέργεια αδειάζει την άμυνα από κόντρα παει η μπάλα στο Νίκου Ι , ο Βοριαζίδης φαίνεται να τον πιάνει,  κοντά ο διαιτητής δείχνει παίζεται.

Ακρίτες Κοζάνης (Σαμαράς Σ): Τσανακτσίδης, Βοριαζίδης, Χριστόδουλος, Ντερίλας, Τιούλης, Αναστασιάδης (55’ Εγρές), Ζυμπάς (65’ Παπαδόπουλος Θ.), Pasho, Φωτόπουλος (77’ Ταχτσίδης), Παυλίδης, Σιδέρης.

Δόξα Βερμίου – Πύργων (Καραγεωργίου): Άτσου, Χριστοφορίδης, Νίκου Γ. (70’ Τσιαΐδης), Πεσιρίδης Δ. (70’ ΝίκουΙ.), Ίτκος, Βαγκόπουλος (65’ Ορφανίδης), Αποστολίδης, Χαριτίδης, Σίσκος, Παπαδόπουλος, Γκιούρος (65’ Πεσιρίδης).

Διαιτητής: Κρικέλης
Βοηθοί: Πραχάλης, Πελετίδης