Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – ΠΑΟ Κοίλων 1-1 | φωτο

Ένα  μέτριο ποιοτικά παιχνίδι έγινε  στο γήπεδο της Χαραυγής όπου Μέγας Αλέξανδρος και ΠΑΟΚ Κοίλων ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1

Το φιλμ του αγώνα
7'  γυριστή κάθετη Κουλούσια ανάμεσα από δύο παίκτες  στον Σαλονικίδη  και Καρακούλα  μετά από κόντρα αποκρούει ο Κουλτούκης
9' φάουλ Αγγέλου αποκρούει με τα ακροδάκτυλα ο Νατσιόπουλος σε κόρνερ
16'  δυνατό πλάγιο  προς την μικρή περιοχή Τσιντζιλώνη,  διώχνει η άμυνα ,  σουτ Αγγέλου έξω απο την μεγάλη περιοχή άουτ

22'  φάουλ Κιβρακίδη μέσα στην μικρή περιοχή, με προβολή από δεξιά ο Νταζάνης δεν μπορεί να πιάσει την μπάλα που περνάει άουτ
Στο 23' καλό σουτ Κουλούσια άουτ
25'   φάουλ Αγγέλου η μπάλα πάει άουτ
31' νέο  φάουλ Αγγέλου αποκρούει ο Νατσιόπουλος
40'  ο Τζαλασίδης ένα σουτ από λάθος εκτίμηση του Νατσιόπουλου η μπάλα θα περάσει από πάνω του  για να καταλήξει στα δίχτυα για το 1-0
45'  κόρνερ Πουτογλίδη κεφαλιά Μενανάκου από την μικρή περιοχή  κοντράρει η μπάλα και περνάει  κόρνερ
48' φάουλ Πουτογλίδη μέσα στην μικρή περιοχή κεφαλιά Μενενάκου άουτ
49'  φάουλ Σαλονικίδη μέσα στην μεγάλη περιοχή ο Καρακούλας δεν προλαβαίνει  η μπάλα άουτ
54'  φάουλ Σαλονικίδη  η μπάλα πάει στον pepa ελίσσεται  σουτάρει , κόντρα και  πριν καταλήξει στα δίχτυα σώζει στην τελική γραμμή ο Τσιτζιλώνης μακριά
58'  ο Αλμασίδης από δεξιά σέντρα κεφαλιά Νταζάνη αποκρούει ο Κουλτούκης
69'  σέντρα από δεξιά του Αλμασίδη λ η μπάλα φτάνει  στον Νταζάνη,  σουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
76'  κόρνερ Γιώτσα η μπάλα  κοντράρει  στο σώμα του Σαββίδη και  καταλήγει στα δίχτυα για τους φιλοξενούμενους για το 1-1
78'  καλό σουτ Τσιντζιλώνη λίγο άουτ
80'  μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ Κοίλων , ο Παπάδόπουλος μέσα στην μεγάλη περιοχή πριν γίνει επικίνδυνος βγαίνει και διώχνει  έγκαιρα  ο Κουλτούκης μακριά
82'  φάουλ Καραφυλλίδη,  κεφαλιά Πουτογλίδη αποκρούει ο Νατσιόπουλος
90'  σέντρα Μουρατίδη από δεξιά στον pepa κεφαλιά αποκρούει ο Κουλτούκης
91'  σε φάση διαρκείας σουτ Καρακούλα άουτ

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής (Χάρης Σαμαράς): Κουλτούκης, Τσιντζιλώνης, Αξινιάρης, Σαββίδης, Σταυροθεόδωρος, Καρβέλης (78'Φυτόπουλος), Αγγέλου (66'Αναγνώστου),
Τζαλαζίδης, Πουτογλίδης, Μενενάκος (60'Καραφυλλίδης), Κιβρακίδης (63'Γουρζουλίδης).

Π.Α.Ο. Κοίλων (Χάρης Βοριαζίδης): Νατσιόπουλος, Μουρατίδης, Πολύζης (55'Αλμασίδης) Τσατσόπουλος, Κιβρακίδης,Κουλούσιας (60' Γιώτσας), Νταζάνης, Σαλονικίδης,
Γιαννακόπουλος (46'Pepa), Παπαδόπουλος, Καρακούλας (63'Σαμαράς).

Διαιτητής: Καρατέρπος
Βοηθοί:  Παπαδόπουλος - Τζιαμπάζης