Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΣ Βελβεντό – Αναγέννηση Λιβαδερού 3-1

Κέρδισε και συνεχίζει μόνο  πρώτο το Βελβεντό
Καλύτερο στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού το Βελβεντό, ξεπέρασε με επιτυχία και το εμπόδιο της Αναγέννησης Λιβαδερού με σκορ 3-1  και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον Α' όμιλο της Β' κατηγορίας έχοντας κάνει και το ρεπό του
Το παιχνίδι ήταν καλό ποιοτικά και το παρακολούθησαν φίλαθλοι και των δύο ομάδων

Το φιλμ του αγώνα

6ο λεπτό :   Φάουλ Ευαγγελοπουλου, κεφαλιά Αργυρόπουλου λίγο άουτ.

27ο λεπτό :  1 - 2  Νέστορα - Ευαγγελοπουλου, πρώτο σουτ Νέστορα θα αποκρούσει ο Φωτιάδης, νέο σουτ Ευαγγελόπουλου  θα ανοίξει το σκορ  1 - 0.

30ο λεπτό :   Σουτ  Κεΐσογλου από τα 25 μέτρα η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.

48ο λεπτό :   Σουτ Νέστορα από το ύψος της περιοχής η μπάλα θα περάσει ψηλά άουτ.

55ο λεπτό :  Προσπάθεια του Αρίδα από δεξιά, θα κάνει το διαγώνιο πλασέ, ελάχιστα άουτ.

56ο λεπτό :  Προσπάθεια Γεωργίου από δεξιά, θα σπάσει στο σημείο του πέναλτι και ο Κεΐσογλου με δυνατό σουτ θα κάνει το 2- 0.

63ο λεπτό :   Κόρνερ του Αρίδα, διώξιμο αμυντικών και ο Νίκος με σουτ εκτός περιοχής θα μειώσει σε 2 - 1.

70ο λεπτό :   Κάθετη Ευαγγελόπουλου στον Νέστορα, θα βγει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Φωτιάδη και με πλασέ θα κάνει το 3 - 1.

85ο λεπτό :  Γύρισμα Κεΐσογλου στον Ντουλελάρι, θα σουτάρει αδύναμα και θα μπλοκάρει ο Φωτιάδης.

ΑΣ Βελβεντό (Ζαφειρίου ): Γιργωλας, Παπατσιάρας, Σακελλάρης, Τσιάμης, Χατζήνας ( 67o Cela ) Αργυρόπουλος, Κεΐσογλου, Νέστορας, Γεωργίου, Διβηκέλης ( 79ο Dulelari ) Ευαγγελόπουλος ( 87ο Παπαπλιούρας ).

Αναγέννηση Λιβαδερού (Νίκος ): Φωτιάδης, Μίχος Χρ., Καρανίκος, Παπαστέργιος, Μίχος Γ.,Αρίδας Δ., Τσιόκανος, Πουρνάρας, Παρδάλης,Αρίδας Χρ.,(57 Ζάνι ) Νίκος Δ.

Διαιτητής: Τσούλης
Βοηθοί:  Βασιλειάδης, Παπαφιλίππου