Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Δόξα Βερμίου Πύργων - Βυζαντινός Αετός 3-1 - Ασταμάτητη η Δόξα Βερμίου Πύργων βλέπει... ΑΝΟΔΟ....

Ασταμάτητη η Δόξα Βερμίου Πύργων βλέπει... ΑΝΟΔΟ....

Η Δόξα Βερμίου Πύργων καλπάζει για την κορυφή.
Σήμερα κέρδισε τον αξιόμαχο Βυζαντινό Αετό και με ολική ανατροπή βρίσκεται μια ανάσα από την κορυφή της βαθμολογίας έχοντας κάνει ήδη το ρεπό της.

Φάσεις και γκολ
Στο 20ο  λεπτό ο Βυζαντινός Αετός αιφνιδίασε την ομάδα των Πύργων κάνοντας με τον Κλαούντιο το 0-1.
Η Δόξα Βερμίου Πύργων ισοφάρισε στο 28 λεπτό με δυνατό σουτ του Αποστολίδη και πέρασε μπροστά με 2-1 στο 37 λεπτό μετά από κόρνερ με σουτ του Πεσιρίδη Δημήτρη. Σκορ ημιχρόνου 2-1.
Στο 78 λεπτό ο Χαριτίδης θα γράψει με κεφάλια μετά από φάουλ το 3-1 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς από τους φίλους της Δόξας.
Στα υπόλοιπα λεπτά ο προπονητής των Πύργων Βαγγέλης Καραγεωργίου δοκίμασε και άλλους παίκτες της ομάδας με σκοπό να δει και εναλλακτικά σενάρια στην δύσκολη πορεία ανόδου της ομάδας που έχει.. δρόμο... ακόμα...

Η Διοίκηση της ομάδας πάντα δίπλα σε παίκτες και προπονητή τους συνεχάρη για την ολική ανατροπή μέσα σε κλίμα οικογενειακό.