Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΕΚ Καλαμιάς – Ηρακλής Δρεπάνου 2-0

Σε ένα μέτριο παιχνίδι η  ΑΕ Καλαμιάς επιβλήθηκε δίκαια με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τον συνήθη ύποπτο Παναγιώτη Τσαλίδη που εάν ήταν πιο προσεκτικός θα είχε κάνει άλλο ένα χατ-τρικ.

Η πρώτη φάση ήταν για τη φιλοξενούμενη ομάδα στο 12' όταν το σουτ του Γεωργιάδη Δημ απέκρουσε δύσκολα ο Σιμιτζής.

Στο 28' μετά από φάουλ του Πολύμερου πετάχτηκε ο Δημουδιάς πήρε την κεφάλια αλλά την τελευταία στιγμή μετά από κόντρα η μπάλα πήγε εντελώς τυχαία στα χέρια του Μωυσίδη.
Στο 38' τετ α τετ ο Διαμαντίδης μεγάλη ευκαιρία για το 0-1.
Στο επόμενο όμως λεπτό 39' μετά το κλέψιμο του Μπεθάνη η μπάλα θα πάει στον Πολύμερο θα βγάλει στην πλάτη τον Τσαλίδη που με μια απίθανη λόμπα έξω από την μεγάλη περιοχή θα κάνει το 1-0.
Στο 41' σουτ από καλή θέση του Γεωργιάδη Δημ διώχνει σε κόρνερ ο Σιμιτζής.
Στο 45' πολύ καλό χτύπημα φάουλ του Κατίδη ωραία επέμβαση του Μωυσίδη.