Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΣ Βελβεντό – Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής 6-1

Εμφατική νίκη πέτυχε το Βελβεντό κόντρα στην Λευκοπηγή με σκορ 6-1
Το παιχνίδι ήταν ένας  επιθετικός μονόλογος για το Βελβεντό, απέναντι στην Λευκοπηγή που εμφανίστηκε με 10 παίκτες.

Φάσεις

8ο λεπτό : Διαγώνια Μύρου στον Κεΐσογλου, σουτ του τελευταίου θα μπλοκάρει σταθερά ο Ρουσιάδης.

15ο λεπτό :  Σέντρα Ευαγγελόπουλου, αφύλακτη κεφάλια Διβηκέλη η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

23ο λεπτό : Προσπάθεια του Μύρου από δεξιά, θα σουτάρει και η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.

24ο λεπτό : Πλασέ Ευαγγελόπουλου στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

25ο λεπτό : Κόρνερ Γεωργίου, στο δεύτερο δοκάρι θα σηκωθεί ψηλότερα ο Αργυρόπουλος και με κεφαλιά θα ανοίξει το σκορ.  1-0

27ο λεπτό : Σουτ Κεΐσογλου εκτός περιοχής η μπάλα θα βρει το αριστερό κάθετο δοκάρι και θα περάσει άουτ.

44ο λεπτό :  Προσπάθεια του Ευαγγελόπουλου από αριστερά, θα μπει στην περιοχή και με σουτ θα κάνει το 2-0.

50ο λεπτό : Φάουλ Κεΐσογλου στα σώματα, νέο σουτ Χατζήνα ψηλά άουτ.

54ο λεπτό : Προσπάθεια Γεωργίου από το κέντρο, θα περάσει οποίον βρει μπροστά του και με σουτ θα κάνει το 3-0.

58ο λεπτό : 1-2 Κεΐσογλου- Ευαγγελόπουλου και ο τελευταίος με πλασέ θα κάνει το 4-0.

61ο λεπτό :  Πέναλτι για την Λευκοπηγή σε μαρκάρισμα του Παπατσιάρα στον Μάστορα. Θα το εκτελέσει ο Φλώρος και θα μειώσει σε 4-1.

64ο λεπτό : Πάσα Γεωργίου στον Μύρο, σουτ του τελευταίου και πάνω στην γραμμή θα διώξει ο Λίτσιος.

73ο λεπτό :  Γύρισμα του Αργυρόπουλου στον Ντουλελάρι και αυτός με σουτ θα κάνει το 5-1.

77ο λεπτό :  Σουτ του Παπατσιάρα  εντός περιοχής η μπάλα θα καρφωθεί στο Γ για το 6-1

ΑΣ Βελβεντό ( Ζαφειρίου ):  Γιργώλας, Σακελλάρης, Παπατσιάρας, Μύρος, Χατζήνας, Αργυρόπουλος (73’  Μανωλας) Κεΐσογλου (67’  Κοριττάρι ) Νέστωρας, Γεωργίου, Διβηκέλης, Ευαγγελόπουλος ( 67’  Ντουλελάρι).

Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής (Παπακωνσταντίνου):  Ρουσιάδης, Δουγαλής, Μάστορας, Παπαζήσης, Λίτσιος, Ζάμπακας, Κοντός, Τσουκνίδας, Ζάμπακας, Φλώρος.

Διαιτητής: Σωτηριάδης Σπύρος
Βοηθοί: Παπαδόπουλος Θεοδόσης,  Δημητριάδου Αγγελική