Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Κοζάνης - Αλιάκμων Αιανής 0-2 | φωτο - βίντεο

Πήρε το ντέρμπι  ο Αλιάκμονας Αιανής κερδίζοντας μέσα στο στρατιωτικό με σκορ 0-2.
φωτορεπορτάζ

Το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι , δυνατό, με λίγες ευκαιρίες στο Α' ημίχρονο αλλά  με την Αιανή  στο δεύτερο ημίχρονο να είναι καλύτερη   και να παίρνει δίκαια τη νίκη με 0-2.
Φάσεις και γκολ
Στο 4' κλέβει ο Κόνι πλασέ λίγο έξω
Στο 7' Σαββούδης παράλληλη μέσα στην περιοχή Ματούλας πλασέ έξω
Στο 50' σουτ Καβαλάρη κόντρα κόρνερ
Στο 54' γύρισμα Ματούλα Καλογήρου από κοντά 0-1
Στο 60' ελεύθερο Πατουλίδης αδράνεια στην άμυνα  Καβαλάρης πλασέ διώχνει ο Ζηνόβιος σωτήρια
Στο 61' Ένταση στους πάγκους ..Διακοπή και  δύο κόκκινες (από μια σε κάθε  πάγκο)