Kύπελλο: Ερμής Πλατανορρεύματος - ΑΣ Βελβεντό 0-2 - Πήρε δύσκολα την πρόκριση μέσα στο Πλατανορρεύμα το Βελβεντό | φωτο

Πήρε δύσκολα την πρόκριση μέσα στο Πλατανορρεύμα το Βελβεντό

Δύσκολη πρόκριση για το Βελβεντό απέναντι στην καλή και σκληροτράχηλη ομάδα του Ερμή Πλατανορρεύματος με σκορ 0-2
Το Βελβεντό αν και είχε την κατοχή της μπάλας δεν μπορούσε να διασπάσει  εύκολα την άμυνα των  γηπεδούχων  που κρατούσαν  δυνατά.
Πλατανορρευμα - Βελβεντό   0-2

Φάσεις  και γκολ
5ο λεπτό :  Προσπάθεια του Πιτσιάβα από τα δεξιά και με όμορφο ψηλοκρεμαστό πλασέ θα κρεμάσει τον τερματοφύλακα Παρίση και θα ανοίξει το σκορ  0-1 .
32ο  λεπτό : Φάουλ του Νέστορα θα διώξει ο Καραγκιώζης σε κόρνερ.
35ο λεπτό :  Κάθετη πάσα του Τζικανούλα στον Νέστορα, τελευταία στιγμή κόβει σε κόρνερ με τάκλιν ο Τσιάμης.
40ο λεπτό : Πάσα Χρυσοστομίδη στον Ευαγγελόπουλο χαλαρό πλασέ του τελευταίου πάνω στον τερματοφύλακα.
43ο λεπτό : Σουτ Αργυρόπουλου εκτός περιοχής λίγο άουτ.
47ο λεπτό : Σουτ Γεωργίου εκτός περιοχής η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.
56ο λεπτό : Φάουλ Πράσσου για το Πλατανόρρευμα, κεφαλιά Τζικανούλα ψηλά άουτ.
58ο λεπτό : Αντεπίθεση Ευαγγελοπουλου για το Βελβεντό, θα πασάρει στον Πιτσιάβα, όχι καλό σουτ του τελευταίου η μπάλα στον τερματοφύλακα.
77ο λεπτό : Πέναλτι θα κερδίσει το Βελβεντό σε ανατροπή του Γεωργίου από τον Τζικανουλα.
Θα το εκτελέσει ο Ευαγγελόπουλος και θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας Παρίσης σε κόρνερ.
88ο λεπτό : Κόρνερ Γεωργίου κεφάλια του Πράσσου του Βελβεντού στον Αργυρόπουλο που από κοντά θα κάνει το 0-2.

Ερμής Πλατανορρεύματος ( Ντέμος):  Παρίσης,Δούφας,Τζιούτζιας,Πράσσος  Αριστ.( 79  Τζιούτζιας Αλ.), Τσικανούλας,Βαρσάμης,Καψαλιάρης Στ., ( 60 Καψαλιάρης Χαρ. )Πολίτης, Καψαλιάρης Αθ., Νέστορας(90 Παπαστέργιος ), Πράσσος Κων.

ΑΣ Βελβεντό ( Ζαφειρίου):  Καραγκιώζης, Πράσσος Γεωργ., Σακελλάρης (80 Παπατσιάρας ) Παπαδόπουλος, Τσιάμης, Αργυρόπουλος, Ελευθεριάδης, Γεωργίου, Πιτσιάβας ( 66 Μύρος ) Ευαγγελόπουλος, Χρυσοστομίδης.