Κύπελλο: Δάφνη Πολυμύλου - Αλιάκμων Αιανής 0-3 | φωτο - βίντεο

Καθάρισε  την πρόκριση, στο δεύτερο ημίχρονο η Αιανή  - Άρεσε ο Πολύμυλος

Για ένα ημίχρονο (0-0) άντεξε η πολύ καλή ομάδα του Πολυμύλου απέναντι στον Αλιάκμονα Αιανής, μιας ομάδας που θα πρωταγωνιστήσει στην Α' Κατηγορία και  έχει σηκώσει πολύ τον πήχη για τη φετινή σεζόν .

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες αλλά έπεσαν στην καλά οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων αλλά και  δεν ήταν εύστοχοι στην τελική προσπάθεια Στο πρώτο ημίχρονο η Αιανή είχε δύο δοκάρια με τον Καλογήρου και τον Σαββούδη .

Στο Β' μέρος η πίεση των φιλοξενούμενων έγινε μεγαλύτερη  και μόλις στο 47' ο Καβαλάρης έκανε το 0-1.

Στο 57' η Αιανή κέρδισε πέναλτι με τον Κουρτίδη , το εκτέλεσε εύστοχα ο Σαββούδης για να κάνει το 0-2 .

Στο 70' η Δάφνη θα απειλήσει με τον Θαλαλαίο που θα σουτάρει άουτ .