Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΣ Βελβεντό – ΦΣ Εορδαϊκός 1-3 | φωτο

Ενδιαφέρον παιχνίδι έγινε σήμερα στο γήπεδο Βελβεντού απέναντι στην τοπική ομάδα με τον δυνατό Εορδαϊκό. Ο αγώνας έγινε με αρκετό αέρα δυσκολεύοντας λίγο τους ποδοσφαιριστές.
Έγινε παιχνίδι με όχι πολλές φάσεις στις δυο εστίες παρά την κατοχή του Εορδαϊκού

Φάσεις :

21ο λεπτό : Σέντρα του Τσιντού στο δεύτερο δοκάρι στον Σικαλόπουλο, θα περάσει έναν αμυντικό και με πλασέ θα ανοίξει το σκορ 0-1
30ο λεπτό : Φάση διάρκειας στα καρέ του Εορδαϊκου, η μπάλα θα φτάσει στον Χρυσοστομίδη, θα πλασάρει ψηλά άουτ.
43ο λεπτό : Σουτ του Σικαλόπουλου εκτός περιοχής, άουτ.
46ο λεπτό : Πάσα Σικαλόπουλου στον Μαυροδήμο ,σουτ άουτ.
72ο λεπτό : Δυνατό σουτ Παπαγαθονίκου ψηλά άουτ.
75ο λεπτό : Κάθετη πάσα του Μαυροδήμου στον Παπαγαθονίκου πλασέ του τελευταίου και 0-2.
80ο λεπτό : Κόρνερ Σικαλόπουλου, κεφάλια Λιάμης και 0-3.
88ο λεπτό : Μεγάλη μπαλιά Πράσσου στην άμυνα, λάθος αμυντικού και ο Γεωργίου με σουτ μειώνει σε 1-3.

Βελβεντό : ( Ζαφειρίου ) Καραγκιώζης, Τσιάμης ( 80 Παπατσιάρας ), Σακελλάρης,Μαλούτας,Διβηκέλης ( 63 Πράσσος ), Αργυρόπουλος, Ελευθεριάδης, Γεωργίου, Πιτσιάβας ( 63 Ευθυμιάδης ) , Ευαγγελόπουλος ( 84 Μύρος ), Χρυσοστομίδης.

Εορδαϊκός :  ( Σιαπανίδης ) Μπερμπερίδης,Καζανάς( 88 Ουζουνι ),Σαββακης,Λιάμης, Τζουβάρας, Γιαννιός,Βλαδίκας ( 84 Σιδηρόπουλος ),Τσιντός, Σικαλόπουλος ( 84 Κουτούπης ),Μαυροδήμος ( 84 Σπύρλες ), Παπαγαθονίκου ( 88 Χιμολλάρι ).

Διαιτητής : Κεχαγιάς
Α Βοηθός : Τζιουβάρας
Β Βοηθός : Τζιαμπαζης
Παρατηρητής: Τζουμερκιώτης