Γ' Εθνική: Με το αριστερό... μπήκαν οι Δυτικομακεδονικές ομάδες στην πρεμιέρα

Δεν ικανοποίησε η Κοζάνη και γνώρισε δίκαια την εντός έδρας ήττα με 0-3
Τζάμπα ήττα του Μακεδονικού από την δυνατή Καρίτσα με 0-1 και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού
Με δύο πέναλτι, το ένα στο τέλος, λύγισε το Αμύνταιο μέσα στην Τσαριτσάνη
Με το αριστερό μπήκαν και οι τρεις Δυτικομακεδονικές ομάδες στην πρεμιέρα
Δεν ικανοποίησε η Κοζάνη και γνώρισε δίκαια την εντός έδρας ήττα με 0-3 Ο Εθνικός Κεραμυδίου έδειξε ποιο έτοιμος με τους γηπεδούχους να μη μπορούν να αντιδράσουν  Το 0-1 έκανε ο Καλαϊτζίδης με κοντινό σουτ, σκορ που ήταν και ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους  και συγκεκριμένα στο 48'  λάθος του Σεκκουλιδη , ο Κόλα θα γίνει κάτοχος της μπάλας θα μπει στην περιοχή και θα γράψει το 0-2   Το τελικό 0-3 για τον Εθνικό  Κεραμυδίου θα κάνει ο Δαλαμήτρας στο 64' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.Το πέναλτι το κέρδισε ο Γαρυφαλόπουλος

Τζάμπα ήττα του Μακεδονικού από την δυνατή Καρίτσα με 0-1 και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Καλύτεροι στο πρώτο μισό οι φιλοξενούμενοι , ανέβασε την απόδοσή του ο Μακεδονικός Φούφα στο δεύτερο ημίχρονο και έχασε ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ  με Μαυροματίδη και Χάιφα κυρίως. Αυτό που δε κατάφερε ο Μακεδονικός , τι κατάφερε η Καρίτσα με μια στημένη φάση στο 78' .Ο Λαγδάρης εκτέλεσε φάουλ μέσα στην περιοχή και ο Αλεξίου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 0-1

Με δύο πέναλτι, το ένα στο τέλος, λύγισε το Αμύνταιο μέσα στην Τσαριτσάνη Ο Ερμής δικαιούνταν βάση εικόνας παιχνιδιού τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας
Στο 22' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κοντοθανάση
Ο Ερμής ισοφάρισε σε 1-1  στο 59' με τον Ιορδάνη Ρωμαίο.
Στο 87' νέο πέναλτι για την Τσαριτσάνη και ο Μουλτσιάς  θα γράψει το τελικό 2-1