Α' Εθνική - γυναικών: Γιάννενα - ΓΠΟ Καστοριάς 1-0 - τα αποτελέσματα και βαθμολογία της 2ης αγωνιστικής

Για τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου μιλάνε στον Γυναικείο Ποδοσφαιρικό Όμιλο  Καστοριάς. Όταν δεν μπορείς να βάλεις την μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας ... τη δέχεσαι στα δικά σου! Το σκορ αδικεί την πολύ καλή εμφάνιση των κοριτσιών. Αρνητικός πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο διαιτητής  που αρνήθηκε πέναλτι σε σκληρό μαρκάρισμα πάνω στην Μπασούρη ενώ το ίδιο έκανε σε πολλές ακόμα περιπτώσεις σκληρών μαρκαρισμάτων!

Μίλησε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου!

ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΗΝ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΜΦΆΝΙΣΗ!!!!

Η ομάδα μας είδε την τύχη να της γυρίζει την πλάτη σε περισσότερες από 10 φορές.

Στο πρώτο ημίχρονο τα κορίτσια μας έκλεισαν στο μισό γήπεδο τις αντίπαλες και έχασαν αμέτρητες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ ενώ είδαν 1 φορά την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι!

Στο 2ο ημίχρονο οι αντίπαλες προσπάθησαν να αντιδράσουν έχοντας 1 δοκάρι ενώ πέτυχαν το γκολ στο 82' με μακρινή εκτέλεση φάουλ.

Τα κορίτσια μας είχαν την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, είδαν ακόμα 2 φορές στο 2ο ημίχρονο την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και την τερματοφύλακα της γηπεδούχου ομάδας να κάνει φανταστικές αποκρούσεις, σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσαμε να πετύχουμε μία εύκολη νίκη με μεγάλο σκορ!

Αρνητικός πρωταγωνιστής η διαιτητής που αρνήθηκε πέναλτι σε σκληρό μαρκάρισμα πάνω στην Μπασούρη ενώ το ίδιο έκανε σε πολλές ακόμα περιπτώσεις σκληρών μαρκαρισμάτων!

Αρχική 11αδα: ΠΕΤΚΑΝΑ(Τ), ΚΩΣΤΑΡΑ, ΓΚΟΓΚΟΥ, ΚΑΪΔΑΤΖΗ, ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ, ΦΑΣΙΔΟΥ, ΜΑΡΚΟΥ, ΚΥΡΙΖΑΚΗ, ΤΖΙΑΡΑ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ, ΤΑΣΙΟΥ

Αλλαγές: ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ, ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ, ΣΙΔΟΠΟΥΛΟΥ