Α' Εθνική γυναικών: Άρης - ΓΠΟ Καστοριάς 2-0

Άλλη και αγωνιστική που τα κορίτσια της Καστοριάς δεν παίρνουν αυτό που τους αξίζει.
Στο πρώτο ημίχρονο η Καστοριά μπήκε δυνατά και έδειξε ότι θα κυνηγήσει τη νίκη χάνοντας 3 κλασικές ευκαιρίες ενώ είχε και ένα ακυρωθέν γκολ!
Κόντρα στη ροή του αγώνα και ύστερα από δύο στιγμές ολιγωρίας βρέθηκε να χάνει με  2-0.
Από το σημείο εκείνο ο Άρης είχε την πρωτοβουλία χωρίς όμως να απειλήσει σοβαρά την εστία του ΓΠΟ Καστοριάς!

Στο δεύτερο ημίχρονο τα κορίτσια του Χρήστου Καλύβα,  μπήκαν δυνατά αλλά η κούραση έκανε την εμφάνιση της με αποτέλεσμα να οδηγούνται σε αβίαστα λάθη κ να μην μπορούν να γίνουν απειλητικές!

Παρόλα αυτά, στα τελευταία λεπτά κυνήγησε το γκολ χάνοντας 2 μεγάλες ευκαιρίες.
Πιο συγκεκριμένα, στην πρώτη περίπτωση το δοκάρι σταμάτησε το σουτ της Τζιάρα ενώ στη δεύτερη η αμυντικός πρόλαβε και έδιωξε την μπάλα πάνω στη γραμμή ύστερα από ψηλοκρεμαστό πλασέ της ίδιας παίχτριας!

Αρχική 11αδα: ΠΕΤΚΑΝΑ(Τ), ΚΩΣΤΑΡΑ, ΓΚΟΓΚΟΥ, ΣΙΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΪΔΑΤΖΗ, ΦΑΣΙΔΟΥ, ΜΑΡΚΟΥ, ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ, ΤΖΙΑΡΑ, ΚΥΡΙΖΑΚΗ, ΜΠΑΣΟΥΡΗ
Αλλαγές: ΠΑΠΑΓΕΡΙΔΟΥ, ΜΟΥΡΤΣΕΚΑ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΛΙΟΥΛΙΑ, ΡΟΒΥΘΑΚΗ