Χρυσό μετάλλιο για τον Αρίων Ζιάμπρα της Κ.Ε. Κοζάνης στο διεθνές μίτινγκ Akropolis Grand Prix!

Το χρυσό μετάλλιο κέρδισε ο Αρίων Ζιάμπρας της Κολυμβητικής Ένωσης Κοζάνης στο διεθνές μίτινγκ Akropolis Grand Prix που διοργανώνεται στο ΟΑΚΑ!
Ο Κοζανίτης αθλητής μετά από καταπληκτική κούρσα στο 100μ Ύπτιο Ανδρών, κατέκτησε την πρώτη θέση με χρόνο 57,81.

Στη δεύτερη θέση βρέθηκε ο Α. Σίσκος του ΑΡΗ με χρόνο 57,86 ενώ στην τρίτη ο Σ. Μουγγής από την Κύπρο με χρόνο 58.22

Να τονίσουμε πως στο διεθνές μίτινγκ Akropolis Grand Prix συμμετέχουν 360 κολυμβητές και κολυμβήτριες από χώρες όπως η Κύπρος, η Γεωργία, η Βοσνία/Ερζεγοβίνη η Αλβανία και το Κουβέιτ.

Η Άννα Ζάμπρου που αγωνίστηκε στον μεγάλο τελικό στα 100μ Ύπτιο Γυναικών κατέκτησε την 7η θέση.

πηγή: maksports.gr