Σαρώνει τα μετάλλια ο Αρίων Ζιάμπρας- Ασημένιος στο διεθνές μίτινγκ Akropolis Grand Prix! | φωτο

Ακόμα ένα μετάλλιο πρόσθεσε ο Αρίων Ζιάμπρας στο διεθνές μίτινγκ Akropolis Grand Prix που γίνεται στο ΟΑΚΑ.

Ο αθλητής της Κολυμβητικής Ένωσης Κοζάνης κάνοντας ακόμα μία φοβερή κούρσα κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στον μεγάλο τελικό στα 200 μέτρα Ύπτιο Ανδρών με χρόνο 1:32.05!

Πολύ καλή η παρουσία της Άννας Ζάμπρου που κατέκτησε την 4η θέση στον μεγάλο τελικό των 200 μέτρων Ύπτιο

Στην 6η θέση ο Γιώργος Πέκος στον μεγάλο τελικό, ενώ 6ος τερμάτισε και ο  Γιώργος Πέκος στον μικρό τελικό των 200 μέτρων στο Ύπτιο.

Όλοι οι αθλητές της Κολυμβητικής Ένωσης Κοζάνης  συνέτριψαν τα ατομικά τους ρεκόρ ενώ ο Πρόεδρος του Συλλόγου κ. Σταύρος Καζάνας δεν ξέχασε να ευχαριστήσει τους προπονητές των αθλητών κ. Μάρκο Μανταλούφα και Μαρία Αμπατζίδου, καθώς και την μασέρ Μαρία Μιμίκου.

πηγή: maksports.gr