ΑΕΠ Κοζάνης: Νέα καλή εμφάνιση, 1-1 στην Κατερίνη

Συνεχίζοντας τις καλές της εμφανίσεις, η ομάδα μας απέναντι σε μια έμπειρη και πολύ καλή ομάδα όπως ο Πιερικός, πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με 1-1.

Παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πάλι πίσω στο σκορ, καθώς δέχθηκε ένα εύκολο τέρμα στο 17ο λεπτό του αγώνα με μια πολύ πειθαρχημένη αγωνιστική παρουσία και πολύ τρέξιμο, κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με ένα βολέ του Λη.

Ήταν το πρώτο γκολ του νεαρού Νοτιοκορεάτη της ΑΕΠ Κοζάνης, ενός πολύ ταλαντούχου νεαρού επιθετικού, που όμως μέχρι τώρα δυσκολεύεται να σκοράρει.

Το πρόβλημα των τελειωμάτων στην μεγάλη περιοχή του αντιπάλου ήταν και πάλι η αιτία να μην φτάσει η ομάδα μας στη νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας συνέχισε την πολύ καλή της παρουσια με αισθητή την σταθερότητα πια της αμυντικής γραμμής.

Η ισοπαλία αυτή αλλά κυρίως η καλή παρουσία της νεαρής μας ομάδας, μας δίνει τη σιγουριά και αισιοδοξία για καλύτερες μέρες.