Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Αναγέννηση Αργίλου - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 0-2 | φωτο

Καλό παιχνίδι έγινε στον Άργιλο μεταξύ της τοπικής  Αναγέννησης Αργίλου  και της Αγίας Παρασκευής. Οι φιλοξενούμενοι καλύτεροι και  με περισσότερες δυνάμεις στο Β'  ημίχρονο κατάφεραν με δύο τέρματα  να πάρουν  δίκαια τη νίκη  απέναντι στον Άργιλο που πάλεψε το παιχνίδι.

Το φιλμ του αγώνα

1'   Ράπτης από αριστερά συρτή σέντρα   για τον Γρηγοριάδη, σουτ  λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι για την Αναγέννηση Αργίλου.

5' κόρνερ  Φτάκα σουτ ο Κοντοδήμος   διώχνει η άμυνα , η μπάλα  στον Ευαγγελόπουλο μέσα στην μεγάλη περιοχή κεφαλιά άουτ  για την Αγία Παρασκευή

6' βαθιά μπαλιά  Τσιμόπουλου μέσα στην μεγάλη περιοχή, η μπάλα πάει προς τα δίχτυα διώχνει η άμυνα πριν ο Κανούτας γίνει επικίνδυνος.

12' Καλημέρης  κάθετη στον Φλώρο σουτ μεσα από την  μεγάλη περιοχή αποκρούει σωτήρια σε κόρνερ ο Τσαπανίδης.

27' Καλημέρης στον Ευαγγελόπουλο σεντρα σουτ στην μικρη περιοχη περνάει πανω από τον  Τσαπανίδη η μπάλα  και πριν γίνει επικίνδυνος ο  ο Ζιάγκας διωχνει η αμυνα .

34'  φαουλ  Τσιμόπουλου, αουτ  για την Αναγέννηση Αργίλου

37 ' Παρχαριδης στον Ράπτη σουτ αποκρούει ο Καραγιάννης.

49' φάουλ  Τσιμόπουλου αποκρούει ο Καραγιάννης.

53' σέντρα Μαρκόπουλου από αριστερά σουτ Παρχαρίδη μέσα από  μεγάλη περιοχή ,αουτ

55 'φάση διαρκείας στην εστία του Αργίλου , σουτ Ευαγγελόπουλου  αποκρούει ο Τσαπανίδης.

56'  κάθετη Καλημέρη στον Φλώρο μέσα στην μεγάλη περιοχή θα πλασάρει και θα κάνει το 0-1 για την Αγία Παρασκευή

61' φάουλ Καλημέρη στην μικρή περιοχή ο Ευαγγελόπουλος πάει να πιάσει την καρφωτή κεφαλιά η μπάλα άουτ .

64'  βαθιά μπαλιά του Ελευθεριάδη στη μικρή περιοχή ο Καλημέρης Γ σκάβει την μπάλα που βρίσκει τη συμβολή των δοκών ,η  μπάλα στον  Γρηγοριάδη ,   μπροστά  στη φάση ο διαιτητής  δίνει φάουλ ενώ οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν  πέναλτι

66'  φάουλ Βελισαρίδη  αποκρούει ο Καραγιάννης , χάνει την μπάλα διώχνει  όμως η άμυνα μακριά

69'  Καλημέρης Γ κάθετη στο Καλημέρη Α μέσα από τη μεγάλη περιοχή θα πλασάρει και θα γράψει το 0-2.

73'  καλό σουτ  Τζιούτζα αουτ.

75' Τζιούτζας σέντρα από αριστερά κεφαλιά του Ράπτη μέσα από τη  μικρή περιοχή η μπάλα στο αριστερό δοκάρι

77' καλό σουτ Τζιούτζα αποκρούει ο Καραγιάννης με τα ακροδάχτυλα και στη  συνέχεια  διώχνει η άμυνα μακριά.

84' καλό σουτ Τσαμπερίδη αποκρούει ο Καραγιάννης

91'  λαθος του Βελισαρίδη κλέβει την μπάλα ο Παπαδόπουλος, μπαίνει  στην μικρή περιοχή σουτάρει μπλοκαρει  εντυπωσιακά ο Τσαπανίδης.

Αναγέννηση Αργίλου
(): Τσαπανίδης, Τσιολάκης, Κακουλίδης, Γρηγοριάδης Σ., Τανίδης, Τσαμπερτίδης, Γρηγοριάδης Π., Παρχαρίδης, Ράπτης, Τζημόπουλος, Μαρκόπουλος.

(Τζιούτζιας, Βελισαρίδης, Μπερνασκόνης, Λέκκας)

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής (Ιωαννίδης): Καραγιάννης, Παπαδόπουλος Ρ., Καλημέρης Γ., Ελευθεριάδης, Φτάκας, Καλημέρης Απ., Κοντοδήμος, κανούτας, Ευαγγελόπουλος, Φλώρος, Ζιάκας. (Παπαδόπουλος Ζ., Χλιαράς, Δουγαλής, Στάθης, Βόμβας, Τόττας, Καλαμπούκας)

Διαιτητής: Τσούλης

Βοηθοί: Γάτσου, Βαρδιάμπαση

παρατηρητής: Παπαδημητρίου Φ.