Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Δαναοί – Ηρακλής Δρεπάνου 2-0

Με το δεξί ξεκίνησε η  ομάδα των Δαναών στην έναρξη του πρωταθλήματος Β' Τοπικού της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.

Η επικράτηση με 2-0 ήταν άνετη χωρίς να κινδυνεύσει η εστία τους ούτε μία φορά.

Το γρήγορο γκολ μόλις στο 10ο  λεπτό με μία τρομερή βολίδα από 30 μέτρα του Πολύμερου έδιωξε το άγχος των 15 χρόνων και 14 χρόνων παιδιών στο πρώτο τους επίσημο παιχνίδι σε ομάδα ανδρών.

Στο 15' ο Πολύμερος σε ένα σλάλομ θα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα των Δαναών αλλά του είπε όχι ό τερματοφύλακας του Δρεπάνου που στα 90' ήταν ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του.

Όχι είπε και σε σουτ του Τσουκαλά στο 30' και του Μπαλτζή  στο 36'.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Δαναών συνέχισε να πιέζει για το 2-0 και το πέτυχε σε μία αριστουργηματική αντεπίθεση με τελικό αποδέκτη τον Τσουκαλά μετά από ωραία πάσα του Μεντεσίδη.

Στο 70' θα μπορούσε να γίνει το 3-0  μετά από ωραίο πλασέ του Παπαλιάγκα άλλαη μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και βγήκε άουτ.

Δεν άλλαξε τίποτε έως το τέλος του παιχνιδιού και αξιοσημείωτο είναι ότι στην ομάδα των Δαναών αγωνίστηκαν 5 ποδοσφαιριστές γεννηθείς 2007, 4 (2006), 3 (2005),1 (2003) και 2 του ( 2002).