Α' ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΣ Βελβεντό - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 3-1

Έσπασε το ρόδι το Βελβεντό
Ένα αρκετά καλό παιχνίδι έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Πλατανορρεύματος ανάμεσα σε Βελβεντό και Ακ.Βοΐου. Το Βελβεντό ήταν αρκετά καλό σχεδόν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού απέναντι στην νεανική ομάδα του Βοΐου που απείλησε προς το τέλος.
Φάσεις :
7ο λεπτό : Κάθετη του Φουργκατσιώτη στον Τσαλίκη αλλά θα προλάβει να μπλοκάρει την μπάλα ο Πάσχος.
12ο λεπτό : Προσπάθεια του Ευαγγελόπουλου από αριστερά, θα σεντράρει και ο Χρυσοστομίδης από κοντά με πλασέ θα ανοίξει το σκορ. 1-0.
14ο λεπτό : Σουτ του Ελευθεριάδη από το ύψος της περιοχής η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.
21ο λεπτό : Λάθος στην άμυνα του Βοΐου, θα κλέψει ο Ευθυμιάδης αλλά θα σουτάρει ψηλά άουτ.
26ο λεπτό : Φάουλ του Χάλου θα πάρει την κεφαλιά ανενόχλητος ο Ντόλιας και θα ισοφαρίσει σε 1-1.
48ο λεπτό : Μεγάλη πάσα Τέτου Στ. στον Ευαγγελόπουλο,ο τελευταίος θα κοντρολάρει, η μπάλα θα φτάσει στον Ευθυμιάδη που με ψύχραιμο πλασέ θα κάνει το 2-1.
56ο λεπτό : Ανατροπή του Χρυσοστομίδη από τον Αγκάστρα και ο διαιτητής θα δωσεί πέναλτι. Θα το εκτελέσει ο  Ευαγγελόπουλος και θα κάνει το 3-1.
83ο λεπτό : Σουτ του Διβηκέλη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα θα φύγει ψηλά άουτ.
84ο λεπτό : Φάουλ Μπέσα από πλάγια θέση, η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.
86ο λεπτό : Δυνατό σουτ του Μεταξά θα μπλοκάρει ασθενώς ο Πάσχος και θα διώξουν οι αμυντικοί.
87ο λεπτό : Φάουλ του Αγκάστρα θα διώξει δύσκολα σε κόρνερ ο Πάσχος.

Συνθέσεις :
Βελβεντό : ( Μπέμπης - Αντωνόπουλος ) Πάσχος, Τσιάμης,Πρασσος,Μαλούτας,Τέτος Στ., Αργυρόπουλος,Μπέσας, Ελευθεριάδης ( 58ο λεπτό Διβηκέλης ), Ευθυμιάδης, Ευαγγελόπουλος ( 62ο λεπτό Τέτος Δ. )  Χρυσοστομίδης ( 78ο λεπτό Τσιφτσιάν ).

Ακ. Βοΐου : ( Σαμαράς ) Τουλιόπουλος, Στεργιόπουλος, Χαραλαμπίδης( 75ο λεπτό Μισαηλίδης ),Ντόλιας, Ελευθεριάδης Κ.,Χάλος, Αγκάστρα, Μεταξάς, Φουργκατσιώτης, Τσαλίκης,Καρπόζηλος.

Διαιτητής : Κωνσταντινίδης
Α βοηθός : Πανυτσίδου
Β βοηθός : Τζιαμπάζης.