Β' ΕΠΣ Κοζάνης: Εθνικός Βατερού - ΑΕ Περδίκκα 0-2 | φωτο

Δύσκολη νίκη πέτυχε ο Περδίκκας κερδίζοντας τον   δυνατό  Εθνικό  με σκορ 0-2Στα τελευταία λεπτά του αγώνα κατάφεραν  οι φιλοξενούμενοι να φύγουν  τελικά, από το Βατερό με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Το πρώτο γκολ ήρθε στο 85'   με  εύστοχη  εκτέλεση πέναλτι του Λυπιρίδη. Το πέναλτι κέρδισε ο Τσιντός Π. Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και συγκεκριμένα στο 92' ο Βλάχος Θ.  με πλασέ πέτυχε το 0-2  μετά από ασίστ του Βλάχου Θ.

Εθνικός Βατερού
 (Τσαουσίδης): Φωτιάδης, Χαραλαμπίδης, Τσιτλακίδης, Ευκολίδης, Ελευθεριάδης Χ., Ελευθεριάδης Μ., Gjika (86' Καμβύσης), Γεωργιάδης (63' Τσιτούρας), Παναγιωτίδης (86' Θεοδωρίδης), Λογδανίδης (73' Μυροφορίδης), Κεντεποζίδης (46' Γιαμουρίδης Γ).

ΑΕ Περδίκκα
 (Θεοδωρίδης): Αποστόλου, Αρσενίδης, Τσιντός, Βλάχος, Ζαχαριάδης, Ρισβάνης (69' Αιχμαλωτίδης), Παπαδόπουλος (79' Λέρης), Ραμπέλης Θ. (61' Ραμπέλης Λ.) , Λυπιρίδης, Βλάχος, Ακριτίδης.