Α’ ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΣ Βελβεντό – ΦΣ Εορδαϊκός 0-6

Εύκολο απόγευμα με πολλά γκολ για τον Εορδαϊκό στο γήπεδο Πλατανορρεύματος απέναντι στο Βελβεντό που δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό των φιλοξενούμενων.

Αξίζει να σημειωθεί πως με το Βελβεντό δεν αγωνίστηκαν για διάφορους λόγους  ο Μαλούτας ο Μπέσας, ο Χρυσοστομίδης και  ο Ελευθεριάδης.

Χαρακτηριστικό του αγώνα είναι πως η ομάδα του Βελβεντού δεν μπόρεσε να κάνει κάποια φάση στο τέρμα του Μπερμπεριδη.

Φάσεις :

2ο λεπτό :  Σουτ του Γιορεντσίδη εκτός περιοχής, θα πεταχτεί στο "Γ" και θα διώξει σε κόρνερ ο Πιτσικος.

4ο λεπτό :  Νεο σουτ του Γιορεντσίδη εκτός περιοχής η μπάλα θα βρει το οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

23ο λεπτό : Φάουλ του Τσαγκαλίδη,θα διώξει δύσκολα σε κόρνερ ο Πιτσίκος.

27ο λεπτό : Κάθετη πάσα του Βλαδίκα στον Σικαλόπουλο, χαλαρό διαγώνιο σουτ, άουτ.

31ο λεπτό : Σέντρα του Καζανά, καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Βλαδίκα και θα ανοίξει το σκορ.

34ο λεπτό : Δυνατό σουτ του Γιορεντσίδη εκτός περιοχής και η μπάλα θα καρφωθεί στο "Γ" του Πιτσίκου κάνοντας το 0-2.

37ο λεπτό : Σέντρα του Καζανά, κεφαλιά του Νικολαΐδη άουτ.

41ο λεπτό : Δυνατό πλασέ του Νικολαΐδη η μπάλα θα βρει το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πιτσίκου.

45ο λεπτό : Δυνατό σουτ του Γιορεντσίδη εκτός περιοχής η μπάλα θα βρει το δεξί κάθετο δοκάρι και άουτ.

46ο λεπτό : Προσπάθεια του Νικολαΐδη από αριστερά, θα σπάσει την κατάλληλη στιγμή στον Σαπαλίδη που με πλασέ θα κάνει το 0-3.

53ο λεπτό : Κεφαλιά πάσα του Λιάμη στον Ηλιάδη που θα βγει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Πιτσίκο και με ψύχραιμο πλασέ θα κάνει το 0-4.

62ο λεπτό : Συρτή σέντρα του Νικολαΐδη και ο Παπαγαθονίκου από κοντά θα κάνει το 0-5.

68ο λεπτό : Κόρνερ του Νικολαΐδη, καρφωτή κεφάλια του Λιάμη και θα διαμορφώσει το τελικό 0-6.

Συνθέσεις :

Βελβεντό : ( Μπέμπης- Αντωνόπουλος )  Πιτσίκος, Πράσσος Γ ( 72' Άγκο ), Ζαφείρης ( 80 Πράσσος Δ ), Διβηκέλης, Τσιάμης, Αργυρόπουλος, Ευαγγελόπουλος, Τέτος Στ, Ευθυμιάδης, Γεωργιάδης, Τέτος Δ.

Εορδαϊκός : ( Σιαπανίδης ) Μπερμπερίδης, Καζανάς,Σαπαλίδης ( 65' Σαββάκης ), Λιάμης,Τσαγκαλίδης, Τζουβάρας, Παπαγαθονίκου, Γιορεντσίδης( 65' Χιμολάρι ) Σικαλοπουλος ( α.α 32' Νικολαΐδης )Βλαδίκας( 65' Σπύρλες ), Ηλιάδης( 65' Τσιντός) .