Α1 χάντμπολ γυναικών: Εθνικός Κοζάνης - Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 26-20 | φωτο

Η πρώτη νίκη του Εθνικού στο φετινό πρωτάθλημα, στο γήπεδο και όχι στα χαρτιά, είναι πλέον γεγονός!
        Μετά από ένα πολύ επεισοδιακό ματς, με δύο κόκκινες κάρτες και αρκετά δίλεπτα οι δύο βαθμοί της νίκης κατέληξαν στην ομάδα του Γιώργου Παπαδόπουλου.

Τα κορίτσια του Εθνικού πήραν κεφάλι στο σκορ από την αρχή του αγώνα, χτίζοντας σταδιακά μια διαφορά, που στο 50ο λεπτό έφτασε μέχρι και στα εννιά τέρματα!

Η νίκη με τελικό σκορ 26-20, κόντρα στην πολύ σκληρή ομάδα των Γιαννιτσών, δίνει αέρα αισιοδοξίας στα κορίτσια της Κοζάνης που ασφαλώς ατενίζουν με άλλο αέρα τους υπόλοιπους δύο αγώνες της 1ης φάσης του πρωταθλήματος.

Τα κορίτσια που αποτέλεσαν την αποστολή του Εθνικού και τα τέρματα που πέτυχαν, ήταν: