Α1 Χάντμπολ: Αναγέννηση Άρτας – Εθνικός Κοζάνης 32-22 | φωτο

Η Αναγέννηση Άρτας πέτυχε την δεύτερη νίκη της στον γ’ όμιλο της Α1 Γυναικών. Για την 3η αγωνιστική οι Αρτινές επικράτησαν με 32-22 του Εθνικού Κοζάνης που γνώρισε την δεύτερη σερί ήττα του.Με τις «μπαρουτοκαπνισμένες» Μπαλάφα και Μούρνου να σκοράρουν 12 τέρματα, η Αναγέννηση ξεπέρασε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα την αντεπίθεση του Εθνικού στο διάστημα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου και έφτασε στην νίκη.

Ο Εθνικός  παρά τα 12 γκολ των αδερφών Φλώρου – Βάιας και Αθανασίας – και τα πέντε της Γκιάτα δεν κατάφεραν να έχουν την απαιτούμενη διάρκεια για να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο από το παιχνίδι.

Αναγέννηση Άρτας  – Εθνικός Κοζάνης  32-22

Τα 5λεπτα: 2-1, 5-2, 9-3, 12-4, 13-9, 15-12 (ημχ.), 16-14, 19-17, 22-17, 29-19, 30-20, 32-22

Αναγέννηση Άρτας    (Γ. Τσέλιος): Ζούμπου, Μπαλάφα 8, Καλοϊδή 4, Ράικου, Σκάρα 3, Νούλα 1, Σπυριδοπούλου 3, Μούρνου 6, Καραμήτσου 1, Θεοδοσοπούλου, Δήμου, Καλιακάτσου, Χάιδου, Παπακοσμά 2, Μάστακα 4

Εθνικός Κοζάνης  (Γ. Παπαδόπουλος): Λαθούρα, Καραδήμου, Σουμτάκη,, Καραγιαννίδου 2, Στεφανίδου 1, Κ. Φλώρου, Χατζησαββίδου 1, Αθανασιάδου 1,  Β. Φλώρου 5, Ιωαννίδου, Αθ. Φλώρου 7, Καραγιώργου, Γκιάτα 5

Διαιτητές: Αβράμης – Χρόνης Δίλεπτα: 3-4 Πέναλτι: 2/4-3/3

πηγή: e-handball.gr

φωτο: ethnikoskozanis.blogspot.com