Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Κοζάνη 2004 – Απόλλων Ακρινής 6-2 | φωτο - βίντεο

Τρία στα τρία για την Κοζάνη 2004 που έφτασε στους 9 βαθμούς σε 4 αγώνες ( έχει κάνει και το προγραμματισμένο της ρεπό).

Παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο η Κοζάνη 2004,  έφτασε στην εμφατική νίκη κόντρα στον αξιόμαχο  Απόλλωνα Ακρινής με σκορ 6-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς  στο σκορ  με 3-0 με δύο γκολ του Βαβλιάρα και ένα του Σκουτέλα  με πέναλτι και κάπου εκεί πίστεψαν τελείωσε και το παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν αρχικά σε 3-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπαδόπουλου, σκορ που ήταν και του  ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ακρινιώτες εκμεταλλεύτηκαν την αδράνεια των  ποδοσφαιριστών της Κοζάνης 2004 και ξαναμπήκαν στο παιχνίδι στις αρχές του  δευτέρου ημιχρόνου φτάνοντας  στο 3-2 με ωραία εκτέλεση φάουλ του Καρακατσάνη.

Το  γκολ αυτό αφύπνισε τους ποδοσφαιριστές του Κουτσώνα που πάτησαν γκάζι και έφτασαν στο τελικό 6-2  με γκολ του Τζούτζα, Παπαρίζου και Μπισιούκη.

Το φιλμ του αγώνα

Στο 4' ο Βαβλιάρας με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή θα ανοίξει το σκορ 1-0.

Στο 21' ο Σκουτέλας θα κερδίσει πέναλτι, θα το εκτελέσει ο ίδιος και θα κάνει το 2-0.

Στο 24' παράλληλη μπαλιά του Παπαρίζου  στον Ισπόγλου, αυτός θα πιάσει αδύναμο πλασέ για να μπλοκάρει ο Κοτσαλίδης.

Στο 28' σέντρα σουτ Παπαρίζου θα διώξει ο Κοτσαλίδης , η μπάλα θα φτάσει στον Βαβλιάρα που από κοντά θα γράψει το 3-0.

Στο 37' Αντωνιάδης , στον Παπαρίζο, σουτ μπλόκαρε ο Κοτσαλίδης.

Στο 43' η Ακρινή θα κερδίσει πέναλτι με τον Παπαδόπουλο Γ. Θα το εκτελέσει ο ίδιος και θα μειώσει σε 3-1.

Στο 54' σέντρα Μπισιούκη , μονοκόμματο σουτ Παπαρίζου, αποκρούει ο Κοτσαλίδης.

Στο 58' απευθείας φάουλ Καρακατσάνη, η μπάλα  στα δίχτυα για το 3-2.

Στο 73' φάουλ Σκουτέλα στο δεύτερο δοκάρι , θα πεταχτεί ο Τζιούτζας και μονοκόμματο εναέριο πλασέ θα δώσει ανάσα δύο τερμάτων στην ομάδα του 4-2.

Στο 82' ωραία μπαλιά Παπαρίζου στον Μπισιούκη , που θα μπει στην περιοχή και θα πλασάρει ψύχραιμα για το 5-2.

Στο 84'  με ωραία προσπάθεια και σουτ ο Παπαρίζος θα κλείσει το σκορ στο 6-2.

Κοζάνη 2004 (Κουτσώνας ) Καραγιάννης, Μπισιούκης ( 86' Νιάκας), Γκόγκος, Χατζηζήσης, Μουρατίδης, Σκουτέλας, Βαβλιάρας (69' Ζυμπάς), Παπαρίζος ( 85' Παναγιωτίδης), Ισπόγλου( 86' Βακρατσάς), Τζιούτζας, Αντωνιάδης (69' Λάντζιος)