Α' ΕΠΣ Κοζάνης: Δόξα Βερμίου Πύργων - ΑΜΣ Γαλατινής 4-1 | φωτο

Σημαντική νίκη για την Δόξα Βερμιου Πύργων

Άλλη μία (δεύτερη σερί) νίκη για την ομάδα των Πύργων.

Αυτή την φορά κέρδισε με 4-1 την σκληροτράχηλη ομάδα της Γαλατινής δείχνοντας χαρακτήρα και ποιότητα.

Η Δόξα προηγήθηκε στο 12 λεπτό με τον Αλέξη Πουλτίδη και στην συνέχεια ισοφαρίστηκε στο 35 λεπτό από την ομάδα της Γαλατινής. Κατάφερε όμως να πάει στο ημίχρονο με 2-1 στο 41 λεπτό με σκόρερ τον Σιδηρόπουλο Χάρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής Βαγγέλης Καραγεωργιου ξεκίνησε με στόχο να "κλειδώσει" το ματς. Η ομάδα κατάφερε με τον Σιδηρόπουλο Χάρη στο 58 λεπτό και  με τον Ανέστη Ιγνατιδη στο 73 λεπτό να φτάσει στο 4-1.

Το σκορ θα μπορούσε να μεγαλώσει, αλλά άλλες 2 ευκαιρίες για τους Πύργους δεν βρήκαν στόχο.Το παιχνίδι έτσι έληξε με τους φίλους των Πύργων (150 άτομα) να μένουν ευχαριστημένοι με την εμφάνιση της ομάδας τους.