Μπάσκετ Γυναικών | Α2 : Ολύμπια Λάρισας - Λασσάνης Κοζάνης 61-45

Την ήττα από την Ολύμπια Λάρισας γνώρισε ο Λασσάνης Κοζάνης  στον σημερινό εκτός έδρας αγώνα για την 5η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α2 γυναικών με σκορ 61-45.

Μετά από ένα πρώτο δεκάλεπτο που έκλεισε με τον Λασσάνη να προηγείται στο σκορ, ακολούθησε ένα κακό διάστημα στο δεύτερο δεκάλεπτο όπου η Ολύμπια πήρε διψήφιο προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο τα κορίτσια του Θωμά Βλάχου μείωσαν, πηγαίνοντας στο ημίχρονο στο μείον έξι.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κακό για την ομάδα μας, με πολλά άστοχα σουτ και λάθη, γεγονός που επέτρεψε στην αντίπαλη ομάδα να ξεφύγει στο σκορ, χωρίς αυτό να μπορέσει να ανατραπεί στο υπόλοιπο του αγώνα.

Να ευχηθούμε περαστικά στην αθλήτριά μας Κλαίρη Μεντεσίδου, η οποία τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του σημερινού αγώνα.

Ολύμπια Λάρισας-Λασσάνης Κοζάνης 61-45

Διαιτητές:  Μπούγλος Π.-Δημητρόπουλος Κ.

Δεκάλεπτα: 14-15, 34-28, 48-33, 61-45

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 11(1), Τσεμπελίκου, Χριστοφοράκη 2, Καρτσαμάρη 9(2), Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 7, Πατούνη 18(4), Κολιαδήμα, Παπαδοπούλου 3(1), Καλακώνα Μ. 9(1).

Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Κυριατζίδου 2, Κοτζαϊτση 10(1), Αμβρακίδου, Χωλοπούλου 21(4), Μεντεσίδου, Παπαδοπούλου, Ζυμπίδου, Λαβαντσιώτη 2, Φλιούκα 2, Κρανιώτη 8.